Ege Haberleri

EGE

  400 yataklı hastane için geri sayım başladı

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  05.01.2015 - 01:20 | Son Güncelleme: 04.01.2015 - 13:40

  MANİSA'da temeli 1 yıl önce atılan ama bir türlü yapımına başlanamayan 560 yataklı şehir hastanesi sismik izolatör (Deprem Ayracı) engeline takılınca Merkez Efendi Hastanesi'nin arazisine yapılacak 400 yataklı yeni hastanenin ihale tarihi öne alındı. Hastanenin ihalesi 22 Ocak 2015 tarihinde yapılacak.

  Manisa'da Kamu-Özel ortaklığı ile yapılacak 560 yataklı bölge hastanesinin inşaatı bir türlü başlamadı. Yılan hikayesine dönen hastane şimdi de sismik izolatör (Deprem Ayracı) engeline takıldı. Yurtdışından sipariş edilen sismik izolatörün geleceği tarih bilinmezken, kentin hastane ihtiyacını karşılamak için Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nin ihalesi öne alındı. AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, ihalenin 22 Ocak 2015 tarihinde yapılacağını söyledi. AK Partili Yurttaş, 560 yataklı şehir hastanesi için "Manisa şehri deprem bölgesi olduğu için, bütün binalar yıkılsa bile hastane binasının yıkılmayacağı bir bina olması gerekiyor. Onun için 560 yataklı kamu ortaklı hastanesinin yapımı için bir süre daha beklemek zorundayız" diye konuştu.

  "İHALE TARİHİ ÖNE ALINDI"

  Yurttaş, kentin hastane ihtiyacını karşılamak için Merkez Efendi Hastanesi ihalesinin bir an önce yapılması gerektiğini dile getirerek, "Bunu dikkate alarak bakanımızdan Merkez Efendi Devlet Hastanesi bünyesinde yapılacak olan 400 yataklı hastanenin ihalesinin öne alınması talebinde bulunduk. Bakanımız gerekli talimatları verdi ve 400 yataklı hastanesinin ihale tarihini belirlediler. Hastane ihalesi 22 Ocak 2015 tarihinde yapılacak" dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı