İSTANBUL HABERLERİ

400 Öğrenci Cumhuriyet İçin Yarıştı

IHA
26.10.2015 - 14:06Son Güncelleme :

BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENEN 29 EKİM CUMHURİYET KUPASI PUANLI ATLETİZM YARIŞMALARINA KATILAN 400’E YAKIN ÖĞRENCİ KOŞU, UZUN ATLAMA VE GÜLLE ATMA DALLARINDA DERECEYE GİRMEK İÇİN MÜCADELE ETTİ.

IHA

Bu yıl ikincisi düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Puanlı Atletizm Yarışmalarına katılan 400’e yakın öğrenci koşu, uzun atlama ve gülle atma dallarında dereceye girmek için mücadele etti.
Pendik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Puanlı Atletizm Yarışmaları’nın bu yıl ikincisi düzenlendi. Çamlık Spor Tesisleri’nde gerçekleşen yarışmalara küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde olmak üzere 400’e yakın öğrenci katıldı. Yarışmalar, sporcuların koşu, uzun atlama ve gülle atmada rakiplerini geçmek için birbirleriyle kıyasıya mücadelesine sahne oldu.
Genç erkek kategorisine geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Ali Yakup Cenkçiler Anadolu İmam Hatip Lisesi damga vurdu. Okul; koşu, uzun atlama ve gülle atma dallarında birinciliği yine kimseye bırakmadı. Yarışmaların ardından dereceye giren öğrencilere madalyaları takim edildi. Dereceye giren okullara ise kupaları Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında verilecek.
BAŞARILI ÖĞRENCİLER OKULLARINA BİRİNCİLİK GETİRDİ
Öğrencileri ferdi olarak koşu, uzun atlama ve gülle atmada yarışan okullardan Cahit Zarifoğlu Ortaokulu küçük kızlarda ve yıldız erkeklerde, Kurtköy İmam Hatip Ortaokulu küçük erkeklerde, Orhangazi Ortaokulu yıldız kızlarda, Veli Baba Kız Meslek Lisesi genç kızlarda, Ali Yakup Cenkçiler İmam Hatip Lisesi de genç erkeklerde birinci oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden 400 Öğrenci Cumhuriyet İçin Yarıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 400 Öğrenci Cumhuriyet İçin Yarıştı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı