Gündem Haberleri

  400 lira ve alyansı için öldürmüşler

  İlker KILIÇASLAN - Doğan ÇİZMECİ / TURGUTLU(Manisa), (DHA)
  18.07.2012 - 17:52 | Son Güncelleme:

  MANİSA’nın Ahmetli İlçesi’ndeki evinde 58 yerinden bıçaklanarak öldürülen Cemalettin Sözen (56) cinayetiyle ilgili iki kişi polis tarafından gözaltına alındı. Suçlarını itiraf eden iki şüpheli, Sözen’i 400 TL parası ve alyansı için öldürdüklerini söyledi.

  Ahmetli’de yalnız yaşayan ve lunapark oyuncakları satışı işiyle uğraşan Cemalettin Sözen, geçen 3 Temmuz’da evinde defalarca bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu. Eşinden ayrı yaşadığı öğrenilen 4 çocuk babası Sözen’in ölümünün ardından polis, olay yeri ve çevresindeki delilleri büyük bir titizlikle toplayıp, komşularının ifadelerine başvurdu. Polisin ifadesine başvurduğu yaşlı bir kadın, olay günü Sözen’in evinden iki kişinin çıktığını belirtip, eşkallerini verdi. Polis, yaşlı kadının verdiği eşkalden yola çıkıp, iki kişinin hırsızlık suçundan sabıkalı Ömer Okay (20) ile M.S. (17) olduğunu tespit etti. İki şüpheli saklandıkları Ahmetli Beldesi’ndeki bir çiftlik evinde yakalandı.

  Gözaltına alınan iki şüpheli polisteki sorgularında suçlarını itiraf edip, Sözen’i 400 TL para ve alyansı için öldürdüklerini söyledi. İki şüphelinin gösterdikleri yerde yapılan aramalarda ise olayda kullanılan bıçaklardan biri toprağa gömülü, diğeri de yakınlarının evinde bulundu.

  Polisteki işlemlerin ardından iki şüpheli Turgutlu Adliyesi’ne sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı