« Hürriyet.com.tr
MENÜ

400 bin ürün 14 Milyon TL gelir

GEÇEN sezon 20. şampiyonluğuna ulaşarak formasına 4. yıldızı takan ve ayrıca Türkiye Kupası’nı da müzesine götürerek çifte zafer yaşayan Galatasaray, bunun karşılığını ürün satışında aldı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Özellikle 4. yıldız konseptli ürünlere taraftarın gösterdiği yoğun ilgi sayesinde yıllardır zarar eden Galatasaray Mağazacılık AŞ, kâr etmeyi başardı. Mayıs sonundan bugüne kadar GS Store’lar ve internet üzerinden toplam 400 bin adet ürün satışı yapılarak 14 milyon lira ciro elde edildi.

400 bin adetlik ürün satışının 120 bini dördüncü yıldızlı formalar olurken, 180 bin adet de t-shirt satıldı. Forma ve t-shirt dışında 100 bin adet de atkı, bayrak ve kaşkol satışı da gerçekleşti. Toplamda 400 bin adetlik ürün satışıyla 14 milyon liralık bir ciroya ulaşıldı.

SATIŞA ÇIKIYOR

G.Saray yönetimi, asıl satış patlamasını 4. yıldızlı formalardan bekliyor. Yeni formaların tanıtımı bugün yapılacak. Nike’ın ürettiği 4. yıldızlı yeni sezon formalarının satışına ise ilk olarak 25 Temmuz’da internet üzerinden başlanacak. Tanıtım amacıyla ‘Gsstore.org’ ve ‘Galatasaray.org’dan 40 bin forma satışa sunulacak.

İŞTE 4 YILDIZLI FORMALAR

G.SARAY’ın, bugün tanıtımı yapılacak üç yeni forması büyük ihtimalle yandaki gibi olacak. Klasik parçalının yanı sıra bir siyah bir de düz kırmızı forma giyilecek. 4. yıldız diğer 3 yıldızın üzerine konumlandırıldı.

HEDEF 40 BİN KOMBİNE

4. YILDIZ coşkusu kombine satışını da tetikleyince sarı kırmızılı yönetim, 2015-16 sezonu için 40 bin adet kombine satış hedefi koydu. Kadrosuna Lukas Podolski’yi de katan sarı kırmızılılar sezonun başlamasına yaklaşık bir ay kala şimdiden 29 bin adet kombine satışına ulaştı. Nihai hedefse, 52 bin kapasiteli Türk Telekom Arena’da VIP ve loca koltuklarıyla birlikte 40 bin kombine...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler