« Hürriyet.com.tr
MENÜ

40 yıllık Beşiktaşlı

Sözleşme imzalayıp, ertesi gün Ümraniye’de antrenmana çıkan milli kaleci, genç meslektaşları Hakan ve Atilla’nın da en büyük destekçisi.

Bülent ÇALTI
SON GÜNCELLEME
YILLARCA formasını giydiği Fenerbahçe’den sezon başında sürpriz bir şekilde ayrılarak Beşiktaş’ın yolunu tutan Rüştü Reçber, yeni takımına çabuk uyum sağladı. Siyah beyazlı kulüple sözleşme imzaladıktan bir gün sonra üstelik de izinli olmasına rağmen takımla çalışmalara katılan tecrübeli kaleci, antrenmanlardaki hırsıyla dikkat çekiyor. Yeni arkadaşları ile çok sıcak bir diyalog kuran milli kaleciden takım içindeki herkes memnun görünüyor.

Beşiktaş’ın kendisi gibi bu yıl renklerine bağladığı genç file bekçileri Hakan ve Atilla ile birlikte çalışan deneyimli yıldız, hal ve hareketleriyle adeta kaleci antrenörü Öztürk Tanrıbilir’in yardımcılığına soyunmuş gibi. Tecrübelerini genç arkadaşlarına aktarma konusunda azami gayret gösteren Rüştü, diğer oyunculardan ayrı yapılan kaleci antrenmanlarında da Hakan ve Atilla’yı devamlı olarak uyarmaktan geri kalmıyor.

Ümraniye’de ortaya çıkan bu görüntülere en çok sevinen isimlerin başında ise hiç şüphesiz, milli file bekçisinin transferinden duyduğu memnuniyeti her fırsatta dile getiren Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam geliyor. Genç kadrolarıyla yeni yapılanan bir ekip olmanın sıkıntılarını çektiklerini ifade eden çiçeği burnunda teknik adam, bu sezon kaleyi devretmeyi düşündüğü oyuncusu için şunları söyledi:

Herkesin ağabeyi

"Rüştü kaleciliğinin de ötesinde takım içinde bir ağabey gibi. Gençlerle diyaloğu çok iyi. Herkesle çok sıcak ilişkide ancak ağabeyliğini de hissettiriyor. İbrahim Üzülmez ile birlikte takımın en tecrübeli ismi olan Rüştü’ye bu sezon çok güveniyoruz. İzinli olmasına rağmen çalışmalara erken katılması da hırsını ve daha önce söylediği gibi hala hedeflerinin olduğunu gösteriyor."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz