GeriSpor 40 yaşıma kadar oynayacağım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  27
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

40 yaşıma kadar oynayacağım

40 yaşıma kadar oynayacağım
refid:5742660 ilişkili resim dosyası

"Yahu neden bırakmamı istiyorlar? Kötü mü oynuyorum? İnsanlar beni sevmeyebilirler ama lütfen yaptığım işe saygı göstersinler. Kimsenin isteğiyle futbolu bırakmam."

GALATASARAY’a kim gelirse gelsin değişmez; Hakan Şükür varsa, o konuşulur. Florya Metin Oktay Tesisleri’ne ayak bastığı 1992 yılından bu yana durum böyledir. Galatasaray ile ilgili bütün sohbetlerin odak noktasında hep o vardır. Haliyle bu kadar ilgi gören bir insana ulaşmak, oturup iki laf etmek bir hayli zordur. Antalya kampında bir fırsatını bulup Kral’a, kendisiyle röportaj yapmak istediğimizi bildirdik... "Ben yaşlı futbolcuyum. Benden çok daha gençler var. Gidin onlarla röportaj yapın!" diyerek, teklifimize sıcak bakmadığını esprili bir dille izah etti. Fakat biz ısrar edince dayanamayıp, kabul etti. Biz de Kral’a aklımızdaki bütün soruları bir bir sıraladık...

Her zaman çok çalışırım

 Bunca yıldır Galatasaray’da olmana rağmen hala takımın en çok konuşulan ismi sensin. Bunu neye bağlıyorsun?

Bu kadar ilgi ve sevgiyi kazanmak kolay mı. Yıllardır herkes görüyor, hemen her sezon başında forvet hattı için transferler düşünülür ve çoğu zaman da yapılır. Şimdi ismini unuttuğum birçok forvet oyuncusu geldi gitti. Ama ben hala buradayım ve sahaya çıkacak en güçlü adaylardan biriyim. Çünkü ben her zaman çok çalışırım. 

Sende en çok iz bırakan teknik direktörler kimler?

Hiç tartışmasız Feldkamp ve Fatih Terim. Onlardan çok şey öğrendim. Özellikle Feldkamp, bana profesyonelliği ve kazanma hırsını öğretti. Fatih Terim’i zaten anlatmama gerek yok. Ben dahil birçok futbolcuda büyük emekleri var.

İğne olarak sahaya çıktım

 Bu soruya kızıyorsun biliyoruz ama sormadan edemeyeceğiz. Futbolu ne zaman bırakacaksın?

Son 3-4 sezondur sürekli bu soruyla karşılaşıyorum. Yahu neden futbolu bırakmamı istiyorlar? Kötü mü oynuyorum, gol atamıyor muyum, veya takımım başarısız mı olmuş? İnsanlar beni sevmeyebilirler ama lütfen yaptığım işe saygı göstersinler. Yıllardır büyük özveriler göstererek hep takımım için oynadım. Çoğu zaman ağrılarımın geçmesi için iğneler olarak sahaya çıktım. Bundan sonra da oynadığım maçlar öncesinde iğne olarak sahaya çıkacağım ve acılar içinde oynamaya devam edeceğim. Kimse heveslenmesin 40 yaşıma kadar futbol oynayacağım. Kimsenin isteğiyle futbolu bırakmam.

Ağrılar en yakın arkadaşım oldu

 Sakatlığın geçti mi?

 Sakatlığım nedeniyle yaklaşık 1.5 aydır futboldan uzağım. Bu arada kırık olan kaburgalarımdan ve burnumdan ameliyat oldum. Ama hala kırık taraflarım var. Ayak parmaklarımdaki kırıkların ameliyatı zor ve uzun bir zaman istiyor. Eğer parmaklarımdan ameliyat olursam futboldan uzun süre uzak kalırım. Bu riski göze alamam. Ağrılarım yok değil. Hele ayaklarıma aldığım darbelerden sonra çektiğim ağrıları anlatmam mümkün değil. Bu ağrılar artık benim en yakın arkadaşım oldu.

G.Saray istemezse Katar ya da Dubai

 Galatasaray seni istemediği taktirde ne yapmayı düşünüyorsun?

 Önümüzdeki sezon sonunda eğer Galatasaray istemezse 1-2 alternatifim var. Ama ben bu ihtimalleri düşünmek istemiyorum. O zamanki yöneticilerimiz, "Yaşı 36-37 olmuş, bıraksın artık" diye düşünürlerse, ben de birçok teklif aldığım Katar ve Dubai takımlarından birine giderim. Çünkü içimdeki futbol oynama sevgisi hala çok yüksek. Kimse bana zorla futbolu bıraktıramaz. Oynamak istedikten sonra, değil Katar veya Dubai, dünyanın öbür ucunda bile oynarım.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle