Gündem Haberleri

  40 yaş sınırı kalktı

  Gamze KOLCU / ANKARA
  29.01.2015 - 01:07 | Son Güncelleme:

  Şubat başındaki öğretmen atamaları öncesi önemli değişiklik: İlk defa atanacak öğretmenler için yaş sınırlaması kalktı.

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı 6 Şubat’ta yapacağı 15 bin öğretmen ataması öncesi önemli bir değişikliğe gitti. Öğretmenliğe ilk defa atanacaklar için aranan 40’ın üzerinde olmama şartı kaldırıldı. İlgili madde, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatı ile yönetmelikten çıkarıldı. Bu değişiklik ile 28 Şubat mağdurlarının öğretmen olarak atanmalarının önündeki engel kaldırıldı.

  28 ŞUBAT MAĞDURLARI

  28 Şubat dönemindeki kılık kıyafet yönetmeliği mağdurlarının, bu yönetmelikte yapılan değişiklikle yeniden eğitime döndüklerini hatırlatan MEB yetkilileri, “Bu kişiler okula dönebilmek için çok uzun süre beklediklerinden şimdilerde birçoğu 40 yaşın üzerinde. Onların atanması da bu değişiklikle mümkün olacak” dediler.

  EĞİTİM-SEN: Mağduriyetler için olumlu adım

  40 YAŞ sınırının eğitimin kanayan yarası olduğunu savunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Yüzlerce insanın mağduriyeti sona erdirildi. KPSS’ye girdiği halde uzun yıllar atanamayan arkadaşlarımız vardı ve atanma imkânı bulamadıkları için 40 yaşları doluyordu. Yıllardır büyük eziyet yaşatan uygulamanın sona ermesi, mağduriyetlerin giderilmesi noktasında önem taşıyor” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı