40 milyon Euro’luk ek yatırım yapacak, 1400 yeni yatak açacak

Hürriyet Haber
06.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Turizm sektöründe 20 yılı geride bırakan LykiaGroup, bu yıl Antalya’daki LykiaWorld oteline ekleyeceği 1400 yatakla turizm kompleksi oluşturmayı hedeflerken, ‘devre mülk’ sistemini de yeniden hayata geçirecek.

Toplam 40 milyon Euro’luk yatırımla 300 odalı otel, villalar, futbol sahaları ve çocuk cennetinin ekleneceği LykiaWorld Antalya, 2011’de tamamlanacak ve 2012 ile birlikte de hizmete girecek. LykiaGroup Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Silahtaroğlu, “Uygulamaya koyacağımız kayar devre mülk sistemi ile yıl başında yaptıkları toplu ödeme karşılığı esnek dönemlerde tatil yapma olanağı sağlayacak konaklama şekilleri üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Animasyonu bilmiyordum

Burhan Silahtaroğlu, 20 yılı geride bıraktığı turizm sektöründeki deneyimlerini ve geçmişini şöyle anlattı: “Turizm bahis konusu olunca, aslında daha ne kadar çok şey öğrenmem gerektiğini fark ediyorum. 1980’lerde turizm girişimlerine başlamam zamanın Turizm Bakanı Barlas Küntay sayesinde olmuştu. Beni adeta denize attı. O zaman turizm hakkında hiç bir bilgim yoktu. Hatta vaktiyle animasyon kelimesinden bahsederlerken, İngilizce bilgim nedeniyle ‘animal’ (hayvan) kelimesinden mi gelir diye düşünüyordum. O zamanlar bile özellikle farkında olduğum ve özümsediğim bir şey vardı: Turizm, sosyal ve kültürel bir olgudur.”

1200 yataklı LykiaWorld Antalya tesisinde 1400 yataklı kapasite artımı projelerinin olduğunu ve villalar ekleyecekleri tesise golf, futbol sahaları, binicilik gibi faaliyetlerin de eklenerek turizm kompleksi oluşturulacağını kaydeden Silahtaroğlu, “Turistler villa kiraladıklarında, kendilerine özel bir plaj, golf arabası ve seyyar telefon tahsis edilecek. İstanbul’un seçkin ailelerini yıl boyunca misafir edecek tatil bölgesi yaratma yolunda ilerliyoruz” diye konuştu. LykiaGroup Yönetim Kurulu Üyesi Yeşim Silahtaroğlu Esmer de şunları söyledi: “2010 yılı beklentilerimiz 30 milyon turist ve 27 milyar dolar gelir yönünde. LykiaGroup olarak 2010 yılında gelirlerimizde yüzde 30 büyüme bekliyoruz.

Türk turizmine 3 destinasyon açtık

LYKIAGROUP bünyesinde yatırımları 100 milyon Euro’nun üzerinde olan LykiaWorld Ölüdeniz, LykiaWorld Antalya, LykiaLodge Kapadokya ve Feronya Oteli ile turizme 7 bin 100 yatak kazandırdıklarını ifade eden Burhan Silahtaroğlu, şunları anlattı: “20 yıl önce LykiaWorld Ölüdeniz ile Türkiye turizminde olmayan bir turizm konsepti yatırımı geliştirdik. Türkiye’de ‘aile konsepti’ ve ‘çocuk cenneti’ni başlattık. Kapadokya’nın simgesi olan balon turları bizim vizyonumuz. İlk Paragliding yani yamaç paraşütü okulu bizimdir. Fethiye’nin simgesi de Paragliding oldu. İlk gerçek Thalasso Terapiyi Türkiye ile tanıştırdık. LykiaLinks Antalya sayesinde, Türkiye, Akdeniz çanağının denize sıfır golf sahasına sahip tek ülkesi konumunda. 20 yıldır hep yeni destinasyon açıcı olduk ve Kapadokya, Ölüdeniz ve Antalya Denizyaka’yı turizme kazandırdık.”
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı