ANTALYA HABERLERİ

40 Kişilik Gönüllü Grubu, Çocukları Zeytinpark’ La Buluşturacak

IHA
15.02.2016 - 12:00Son Güncelleme :

ÇOCUKLARA ZEYTİNPARK'TA DOĞA EĞİTİMİ VERİLECEK

IHA

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark, çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. Çocuklara Zeytinpark’ta doğa eğitimi verecek 40 kişilik gönüllü rehberlerin eğitimi tamamlandı. Gönüllü rehberler, alanla ilgili bilgilendirilirken, teorik eğitimin yanı sıra Zeytinpark’taki pratikle eğitimini tamamladı. Gönüllü rehberler, Doğa Akademisi etkinliği çerçevesinde, Zeytinpark’a gelen anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine doğayı anlama ve yorumlama yöntemini anlatacak, 23 bin zeytin ağacının bulunduğu alanda doğa bilinci ve sevgisini kazandıracak etkinlikler düzenleyecek. Zeytinpark’ın Mart ayında gönüllü rehberlerin öncülüğünde anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine açılması hedefleniyor.
ANTALYA’YA NEFES OLUYORUZ
Gönüllü rehberlerle bir araya gelen Antalya Ticaret Borsası ve Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, "Bizler Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için yola çıktık" dedi. Ana projenin hayata geçirilmesiyle Zeytinpark’ın Avrupa’nın en büyük botanik parkı olacağını söyleyen Ali Çandır, ana proje hayata geçene kadar alanı çocuklar ve gençlerle buluşturmak istediklerini söyledi. Çandır, "Zeytinpark’ın Antalya’dan kopuk olmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin burayı keşfedip alana sahip çıkmasını istiyoruz. Kentte böyle bir alanın varlığını hissettirmek çok önemli" diye konuştu. 2 bin 630 dönümlük alanı insanların nefes alacağı bir yer haline getirmek için çalıştıklarını anlatan Çandır, "Doğanın önemini çocuklarımıza anlatmamız gerekiyor. Çocuklarımızın alana sahip çıkmasını sağlamalıyız. Bizlere bu yolda destek olan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Sizlerle Antalya’ya nefes oluyoruz " dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 40 Kişilik Gönüllü Grubu, Çocukları Zeytinpark’ La Buluşturacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Şubat 2016 tarihinde saat 12 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 40 Kişilik Gönüllü Grubu, Çocukları Zeytinpark’ La Buluşturacak haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ağustos 2018, Cuma
 • İmsak
  04:40
 • Guneş
  06:09
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:50
 • Akşam
  19:54
 • Yatsı
  21:17
Sayfa Başı