ANTALYA HABERLERİ

40 Kişilik Gönüllü Grubu, Çocukları Zeytinpark’ La Buluşturacak

IHA
15 Şubat 2016 - 12:00Son Güncelleme : 15 Şubat 2016 - 12:01

ÇOCUKLARA ZEYTİNPARK'TA DOĞA EĞİTİMİ VERİLECEK

IHA

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark, çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. Çocuklara Zeytinpark’ta doğa eğitimi verecek 40 kişilik gönüllü rehberlerin eğitimi tamamlandı. Gönüllü rehberler, alanla ilgili bilgilendirilirken, teorik eğitimin yanı sıra Zeytinpark’taki pratikle eğitimini tamamladı. Gönüllü rehberler, Doğa Akademisi etkinliği çerçevesinde, Zeytinpark’a gelen anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine doğayı anlama ve yorumlama yöntemini anlatacak, 23 bin zeytin ağacının bulunduğu alanda doğa bilinci ve sevgisini kazandıracak etkinlikler düzenleyecek. Zeytinpark’ın Mart ayında gönüllü rehberlerin öncülüğünde anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine açılması hedefleniyor.
ANTALYA’YA NEFES OLUYORUZ
Gönüllü rehberlerle bir araya gelen Antalya Ticaret Borsası ve Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, "Bizler Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için yola çıktık" dedi. Ana projenin hayata geçirilmesiyle Zeytinpark’ın Avrupa’nın en büyük botanik parkı olacağını söyleyen Ali Çandır, ana proje hayata geçene kadar alanı çocuklar ve gençlerle buluşturmak istediklerini söyledi. Çandır, "Zeytinpark’ın Antalya’dan kopuk olmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin burayı keşfedip alana sahip çıkmasını istiyoruz. Kentte böyle bir alanın varlığını hissettirmek çok önemli" diye konuştu. 2 bin 630 dönümlük alanı insanların nefes alacağı bir yer haline getirmek için çalıştıklarını anlatan Çandır, "Doğanın önemini çocuklarımıza anlatmamız gerekiyor. Çocuklarımızın alana sahip çıkmasını sağlamalıyız. Bizlere bu yolda destek olan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Sizlerle Antalya’ya nefes oluyoruz " dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 40 Kişilik Gönüllü Grubu, Çocukları Zeytinpark’ La Buluşturacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Şubat 2016 tarihinde saat 12 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 40 Kişilik Gönüllü Grubu, Çocukları Zeytinpark’ La Buluşturacak haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Temmuz 2017, Pazar
  • İmsak
   03:53
  • Guneş
   05:49
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:20
  • Yatsı
   22:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı