Gündem Haberleri

GÜNDEM

  40 derece sıcakta yardım çilesi

  Ali LEYLAK- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  05.08.2009 - 16:25 | Son Güncelleme: 05.08.2009 - 16:25

  ŞANLIURFA Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yardıma muhtaç bin kişiye verilen 250 ile 500 TL arası paranın dağıtımına başlandı. Gölgedeki sıcaklığın 40 dereceyi bulan sıcağın altında banka şubesi önündeki kuyrukta saatlerce bekleyenler, sıra yüzünden zaman zaman birbirleriyle tartıştı.

  Şanlıurfa'da, SYDV tarafından yoksul bin kişiye, kişi başı 250 ile 500 TL arası olmak üzere nakdi yardıma dün sabah başlandı. Vakıfbank Şubesi önünde toplananlar, uzun süre güneş altında beklemek zorunda kaldı. Kendilerini kavurucu güneşten korumak için karton ve gazete parçalarını yelpaze yaparak kullanan kuyruktakiler, zaman zaman sıra yüzünden birbirleriyle tartıştı.

  Kuyrukta bekleyenler, “Sabahın erken saatinden beri bekliyoruz. Güneşin altında kalmak zor oluyor. Baraka altında dağıtım yapıldığı için burası cehennem gibi sıcak oluyor. Tek memurla para dağıtımı yapıyorlar. Böyle çile olmaz” diye sitemde bulundular. Para yardımını almak için banka önündeki sokakta yerlerde oturan yaşlılar yüzlerini kapatırken, yardımın birkaç gün süreceği bildirildi. Öte yandan mevduat sahibi müşterilerini klimalı salonda ağırlayan banka yetkilileri, toplam bin kişiye para yardım yapılacağını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı