« Hürriyet.com.tr
MENÜ

4 yıl sonra şampiyonuz

Trabzonspor Basketbol Genel Direktörü, “3-4 yabancı, 1-2’de Türk alırsak yeterli bizim için. Koçumuz Yakan, takıma Avrupa Ligi seviyesinde savunma yaptırıyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Basketbol İkinci Ligi’nde (TB2L) şampiyon olarak Beko Basketbol Ligi’ne yükselen Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün genel direktörü Doğan Hakyemez, birinci ligde 4-5 yıl sonra şampiyon olacaklarını iddia etti.Hakyemez, Trabzon’un hep başarı  isteyen bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Ancak Beko Basketbol Ligi’nde acele etmemeleri lazım. Acele edersek çok kötü şeyler olabilir” dedi.
Altı içinde oluruz
Sponsorları Medical Park’ın ve alacakları reklamların desteğiyle bir  takım kuracaklarını ifade eden Doğan Hakyemez, “Beko Basketbol Ligi’nde ilk sene  ilk 6 içinde oluruz, Avrupa kupalarına gideriz. Diğer iki sene yukarıyı zorlarız. Trabzonspor, 4-5 sene içinde Beko Basketbol Ligi’nde şampiyon olur” diye konuştu.
Beko Basketbol Ligi için kuracakları takım hakkında da bilgi veren Doğan Hakyemez, takımlarından memnun olduğunu belirterek, “Takımın temel oyuncuları kalacak” dedi. Takıma yabancı oyuncu takviyesi yapacaklarını ifade eden Hakyemez, “Takımı 3-4 yabancıyla takviye edeceğiz. 1-2 de Türk alırsak, yeterli bizim için. Takımımdan memnunum. Seneye ‘ilk 6’  hedefiyle başlayacağız. Üstü de olabilir, ama altı olmaz” şeklinde konuştu.
Koç Alaeddin Yakan’ın takıma yaptırdığı savunmadan övgüyle söz eden Hakyemez, “Yakan ve ekibi, takıma Avrupa Ligi seviyesinde bir savunma  yaptırıyor. Beko Basketbol Ligi’ne çıktık. Tabii bundan sonraki iş daha  zor” dedi.

İsmimiz Medical Park Trabzonspor olacak

Hakyemez, takımın Beko Basketbol Ligi’nde Medical Park Trabzonspor  ismiyle mücadele edeceğini açıkladı. Sponsorları Medical Park ile bu şekilde anlaştıklarını dile getiren Hakyemez, “Seneye ismimiz Medical Park Trabzonspor olacak. Aynı Barcelona gibi. Barcelona’nın isminin önünde de Regal var. Medical Park, tahmin ediyorum iyi  katkı verecek” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz