BURSA HABERLERİ

4 yaşındaki Suriyeli İsmail, kalp ameliyatı sonrası yaşama tutunamadı

DHA
27.03.2016 - 13:24Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin TÜCCAR/BURSA, (DHA)- SURİYE’deki iç savaşta babası ölen ve akrabalarıyla birlikte Bursa’ya yerleşen 4 yaşındaki İsmail Maktabi, kalp kapakçıklarındaki sorun nedeniyle 2 gün önce ameliyat edildi. Tedavisi yoğun bakımda devam eden Maktabi, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Suriye’deki iç savaşta eşini kaybeden Nisrin Maktabi, 4 yaşındaki oğlu İsmail Maktabi ile Bursa’ya geldi. Üç aile ile birlikte hayırsever vatandaşlar tarafından kiralanan bir evde kalan Maktabi’nin hastalanan oğlu İsmail’de yapılan kontroller sonucu kalp kapakçığı rahatsızlığı ortaya çıktı. Tedaviyi başlanan İsmail, 2 gün önce Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ameliyat edildi. Ameliyattan çıktıktan sonra yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden talihsiz çocuk yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.
Ameliyattan bir gün önce hayırsever vatandaşlar tarafından ziyaret edilen İsmail Maktabi’ye oyuncaklar hediye edilerek moral verilmiş ve yüzündeki tebessüm ve sevinç görenleri duygulandırmıştı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden 4 yaşındaki Suriyeli İsmail, kalp ameliyatı sonrası yaşama tutunamadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 13 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 4 yaşındaki Suriyeli İsmail, kalp ameliyatı sonrası yaşama tutunamadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı