Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  4 üniversiteli, kediyi tekmeleyerek öldürdü

  11 Ekim 2010 - 17:38Son Güncelleme : 11 Ekim 2010 - 18:34

  İZMİR Bornova'da, üniversiteli 4 gencin, bir büfecinin baktığı sokak kedisini tekmeleyerek öldürmesi, güvenlik kamerasınca kaydedildi, hayvanseverler olaya büyük tepki gösterdi.

  İŞTE O VAHŞETİN GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

  İlçe Emniyet Amirliği önünde toplanan hayvanseverler suç duyurusunda bulunurken, gençlerden 2'si polis tarafından kısa sürede yakalandı.

  İnsanın kanını donduran görüntüler Bornova'da bir büfenin güvenlik kamerasınca kaydedildi. 8 Ekim sabahı büfesini açmaya gelen Arda Damar, bir kutunun içinde beslediği kedinin yerinde kan izleri gördü. Güvenlik kamerasını inceleyen Damar, gece büfenin önüne ellerinde pitbull köpekle gelen bir grup gencin önce köpeklerini kedinin üzerine saldırtmak istediklerini, başaramayınca da birisinin kediyi feci şekilde tekmeleyip, başını de ezerek öldürdüğünü gördü. Büfeci görüntüleri polise verip yardım istedi.

  Bugün de olaydan haberleri olan hayvenseverler ayaklandı. Bir grup hayvensever İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gidip, suç duyurusunda bulundu, tepki gösterdi. Hayvensever Funda Ersoy, “Bu vahşeti işleyen mutlaka psikolojik tedavi görmeli. Okullarda hayvan sevgisi ile ilgili özel dersler konulmalı. Bugün masum bir kediye bunları yapanlar yarın çocuklara, bizlere yönelecek. Türkiye'de neredeyse her gün karşılaştığımız bu tür vahşetin önüne geçilmesi için günlerdir meydanlarda bağırdığımız 5199 Sayılı Hayvan Hakları Kanunu mutlaka TCK kapsamına alınmalı, yeni bir yasal düzenleme yapılmalı” dedi.

  Baktığı sokak kedisinin vahşice öldürülmesini sabah işe geldiği zaman büfesinin güvenlik kamerasından gördüğünde şoka uğradığını belirten Arda Damar, “Masum bir kediye bu kadar vahşice tekmelerle saldırıp ayakları ile başını ezerek öldürdüklerini görünce tüylerim ürperdi. Hemen durumu polise bildirdim. Üstelik bunu yapanlar da Üniversitede okuyan öğrenciler. Kediyi sokaktan sahiplenmiştim. Büfenin önündeki kutu içinde yatıyordu. Şu anda ben de şok içindeyim. Bu görüntelere inanmak bile istemedim. Diğer sokakta baktığım kedilerin başına da aynı şeyler gelecek diye çok korkuyorum. Biran önce bu vahşete karşı önlem alınmalı” dedi.

  Bu sırada polis de görüntülerden tespit ettiği 2 üniversiteli genci yakalayıp köpekleriyle birlikte Bornova İlçe Emniyet Amirliği'ne getirdi. 2 gencin Ege Üniversitesi öğrencisi oldukları, diğer 2 gencin de arandığı öğrenildi.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 186 Yorum }
  • Arzu Şener 12.10.2010 11:33:17
   Umarım en az o kedi kadar acı çekerler birgün hatta 10 katı hatta 1000 katı insanız diye dolaşıyorlar sen o hayvandan daha hayvansın.
  • Tolga Pekak 12.10.2010 10:49:56
   ATIN BUNLARI ÜNİVERSİTEDEN !!!
  • önal duran 12.10.2010 10:45:55
   EĞİTİM CEHALETİ ALIR.................<br>EŞŞEKLİKKK BAKİ KALIR................<br>BUNLARIN HANGİSİ HAYVAN YAHU....ALTTA YATAN MASUM KEDİMİ?....<br>ÜSTTE TEKMEYİ VURAN HAYVANMI???..........
  • Onur Ataol 12.10.2010 02:28:00
   İzlerken kanım dondu bu insanlara mümkün olan en ağır cezanın verilmesi lazım.Ama sanmıyorimki kanunlarımız yeterli olsun.Toplumun ihtiyacı olan kanunları çıkarmak yerine anayasayı nasıl kendimize yontarızla uğraşıyorlar.
  • Cem Algür 12.10.2010 02:17:34
   Bu pislikler neden bana denk gelmez ki?
  • Esnafin Sesi 12.10.2010 02:16:26
   allah tez zamanda belanizi verir insallah..
  Sayfa Başı
  Haberlertatil dönüşümolada ne yenirizmir'de ne yenirmanisa'da ne yenirtatil dönüşü yemek yenilecek yerlerlezzetduraklarıAnnapurna