İSTANBUL HABERLERİ

’4’Üncü Göl Saatleri Şiir Akşamı’ Küçükçekmece’de Başlıyor

IHA
03.09.2015 - 16:45Son Güncelleme :

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ VE TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ’NİN İŞBİRLİĞİ İLE GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN 4’ÜNCÜ GÖL SAATLERİ ŞİİR AKŞAMI ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR.

IHA

Küçükçekmece Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği’nin işbirliği ile geleneksel olarak düzenlenen 4’üncü Göl Saatleri Şiir Akşamı etkinliği başlıyor. Etkinlik öncesinde, Küçükçekmece Belediyesi Başkanı Temel Karadeniz tarafından birbirinden ünlü şairlere plaket takdim edildi.
Küçükçekmece Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Türkiye Yazarlar Birliği’nin katkılarıyla hazırlanan 4’üncü Göl Saatleri Şiir Akşamı başlıyor. İlki 5 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek olan etkinlik öncesinde, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve birbirinden ünlü şairin katıldığı ödül töreni gerçekleştirildi. Törende Başkan Karadeniz, onur konuğu Arif Ay başta olmak üzere; Turan Koç, Hüseyin Akın, Ali Haydar Haksal ve Muzaffer Doğan’a plaket takdim etti. Plaket takdiminden sonra ise, ünlü şairlerin katılımıyla “Şiirde Özgün Bir Duruş Arif Ay” temalı konferans gerçekleştirildi.
“GENÇLERİMİZİ EDEBİYATLA BULUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ”
Başkan Karadeniz, burada yaptığı konuşmada toplum için şairlerin önemine dikkat çekti. Küçükçekmece Belediye Başkanı olarak, her türlü kültürel etkinliği bundan sonra daha çok desteklemek istediklerini ve gençlerini edebiyatla buluşturmayı hedeflediklerini belirten Karadeniz, “Şairler özellikle his dünyası ile temas anlamında gerçekten toplumda önemli bir boşluğu dolduruyorlar. Son zamanlarda edebiyat denince sadece, çok satan kitapları aklımıza getiriyoruz. His dünyası denildiği zamanda belki de televizyonda gözyaşı döken hatırlıyoruz. Ancak his dünyası ve edebiyat dünyası bu kadar boş bırakılmamalı. Ancak bu noktada hepimizin bazı, eksiklikleri var. Ben belediye başkanı olarak hak ettikleri değeri veremiyoruz ancak, bu boşlukların kapatılmasında emeğim olsun istiyorum. Bundan sonra bu meselelere daha fazla eğileceğiz. Daha güzel organizasyonlarla ve daha iyi duyurularla, şiirle edebiyatla özellikle gençlerimizi buluşturmak istiyoruz. Bu programın şeref konuğu olarak da çok değerli şairimiz Arif Ay Bey inşallah bizlerle birlikte olacak” diye konuştu.
“KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR, ALTYAPI ÇALIŞMALARI KADAR ÖNEMLİ”
Törenin onur konuğu şair Arif Ay ise modern hayatı sonucu olarak insanların hayal dünyasını kaybederek sanattan uzaklaştığına dikkat çekti. Ay, belediyeler için altyapı çalışmaları kadar kültürel çalışmaların da önemli olması gerektiğini kaydederek, “Ben bugünkü etkinliği önemsiyorum. Küçükçekmece Belediyesi’ni bu yönüyle takdir ediyorum. Günümüzde insanlar bir takım şeyleri görmekle etkisini hissediyorlar. Dolayısıyla belediyelerin kültür çalışmaları altyapı çalışmaları kadar önemli. Günümüz insanı modernitenin verdiği bir sıkıntıyla yalnızlaşıyor, sanattan edebiyattan kopuyor ve hayal dünyasını kaybediyor. Dolayısıyla sanatçının, edebiyatçının gündeme getirilmesi, belki kitaplarda sunulmasına, kültürün yaygınlaştırılmasına vesile olacaktır” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden ’4’Üncü Göl Saatleri Şiir Akşamı’ Küçükçekmece’de Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 16 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’4’Üncü Göl Saatleri Şiir Akşamı’ Küçükçekmece’de Başlıyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:50
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı