VAN HABERLERİ

4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Ertelendi

IHA
21.08.2015 - 09:57Son Güncelleme :

4. ULUSLARARASI VAN GÖLÜ FİLM FESTİVALİ ERTELENDİ

IHA

7 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali, çatışmalar nedeniyle ertelendi.
Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı tarafından düzenlenen ve ana teması ‘2015 - 100’leşme’ olan 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali’ni ertelemek zorunda kaldıklarını belirten Organizasyon Komitesi Başkanı Bager Oğuz Oktay, “Yıllar sonra, ülkemizde yeniden yaşanan çatışmalar yüzünden, her gün ölüm haberleri gelmekte ve yüreklerimiz acıyla dolmaktadır. Kaybettiğimiz tüm insanlara olan saygımız ve yaşanılan acılara olan duyarlılığımızdan dolayı festivalimizi ertelemek zorundayız. 20 Temmuz 2015 tarihinde başlayan ve hâlâ devam eden, nereden gelirse gelsin yıkıcı saldırıların toplumsal yapı ve kamusal alanlarımızı huzursuz-güvensiz kılmış olmasından dolayı jürilerimiz, sanatçılarımız ve halkımızın güvenliğini riske atamayacağımızı düşündük. Festivalimizin iptal değil, sadece ertelendiğini göz önüne alarak, arz ettiğimiz toplumsal nedenlerin ne zaman tehdit edici özelliklerini kaybedeceklerini öngörmek mümkün olmadığından, şimdilik herhangi bir tarih belirleyemiyoruz. Muhtemelen, yapılacak erken genel seçimlerinden sonra ülkemizde hüküm süren birçok belirsizliğin değişeceğini umuyor, bundan sonra belirleyeceğimiz bir tarihte jürilerimizin üyelerine, yollanmış eserlerin sahiplerine, sanatçılarımıza ve halkımıza mutlaka iletilecektir. Sevgili halkımız, sanatçılarımız ve sinemaseverlere duyurur, anlayışlı olacaklarını umut ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Ertelendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Ertelendi haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:09
 • Guneş
  06:51
 • Öğle
  12:04
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:56
 • Yatsı
  18:27
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı