VAN HABERLERİ

4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başlıyor

IHA
20.07.2015 - 15:33Son Güncelleme :

4. ULUSLAR ARASI VAN GÖLÜ FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

IHA

4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali’nin 1-7 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.
Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı’nın düzenleyeceği 4. Uluslar arası Van Gölü Film Festivali İnci Kefali Sinema Ödülleri, bu yıl 1-7 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleştirileceği belirtildi. 4 yıldır devam eden ve sürdürülebilir bir etkinlik olan festivalin, her geçen yıl gelişerek ve yenilenerek yoluna devam ettiğini belirten Van Gölü Film Festivali Başkanı Bager Oğuz Oktay, festivalin bu yıl “Kültürel Miras: 100’leşme’’temasıyla sinemayla toplumsal yüzleşmeyi gerçekleştireceğini söyledi. 4 yıldır devam eden ve sürdürülebilir bir etkinlik olan Uluslararası Van Gölü Film Festivali’nin her geçen yıl gelişerek ve yenilenerek yoluna devam ettiğini ifade eden Oktay, “Festival, her yıl birçok sanatçıyı konuk etmekle beraber, halkın sanatçılarla buluşmasını, film gösterimlerine ve diğer etkinliklere katılmasını sağlamaktadır. Bunun yanında Van Gölü Film Festivali, sinemaya katkısı ve halkı sinemayla/sinemacıyla buluşturması yanında Van’ın ve Van Gölü’nün tanıtımına da vesile olmaktadır” dedi.
Gerçekleşebilmesi için kuruluşların destek verdiği festivalin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü başta olmak üzere Van’daki yerel yönetimlerin ve kurumların desteği ve çözüm ortaklıklarıyla birlikte düzenleneceğini dile getiren Oktay, “Sponsorluk görüşmeleri hala devam eden 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali’nin ana sponsorluk, sponsorluk, basın sponsorluğu, ulaşım ve konaklama sponsorluğu ile destekçi anlamında sponsor adaylarıyla görüşmeleri devam etmekte ve sponsorluklar hala kabul edilmektedir” ifadelerini kullandı.
“SİNEMANIN GÜCÜ TOPLUMUN YANINDA”
4. yıl festival ana konseptinin ’’Kültürel Miras: 100’leşme’’ olarak belirlendiğini belirten Oktay, “Festivalimizin ilk yola çıkışından itibaren sosyal/sosyolojik konuları ele aldığı ve bu sene de kültürel mirasımıza tekrar bakmak ve kardeşliği pekiştirmek için temamızı ’Kültürel Miras: 100’leşme’ olarak belirledik. Bu kapsamda 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri başvuru tarihleri 20 Temmuz - 15 Ağustos 2015 tarihleri arasında sinema filmi ve belgesel film dalında başvuruları kabul edilecektir” şeklinde konuştu.
Başvuruların www.vangolufilmfest.org sitesinden indirilen ‘Başvuru Formu’ ile yönetmeliğe göre yapılacağını da sözlerine ekleyen Oktay, “Yönetmeliğe göre hazırlanan gerekli evraklar, hem elektronik ortamda hem de çıktı olarak film kayıtları festival başvuru ofisimiz MTA FİLM Kuloğlu Mahallesi Turnacıbaşı Sokak No:40 / D1 Beyoğlu İstanbul adresimize son başvuru tarihine kadar gönderilebilir. Festivalimizin film yarışması olan ’İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri’ ön jüri üyelerimiz tarafından finalistleri seçildikten sonra jüri başkanlarımız ve jüri üyelerimiz tarafından ödül hak sahipleri belirlenecek ve 5 Eylül 2015 gecesi ödül törenimizde takdim edilecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başlıyor haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   15:07
  • Akşam
   17:32
  • Yatsı
   18:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı