« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"4 transfer daha yapmamız gerekiyor”

Yeni sezon hazırlıklarına yarın başlayacak olan Bucaspor'un teknik direktörü Sait Karafırtınalar, “Oyun felsefemize uygun, 4 transfer daha yapmamız gerekiyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Karafırtınalar, yeni sezon hazırlıklarına yarın kendi tesislerinde başlayacaklarını, daha sonra 10 Temmuz'da Nevşehir ve 23 Temmuz'da da Bolu Gerede'de kamp yapacaklarını söyledi. Gerede kampının 3 Ağustos'a kadar devam edeceğini kaydeden Karafırtınalar, daha sonra İzmir'e döneceklerini ve hazırlıklarına burada devam edeceklerini belirtti.

Karafırtınalar, hazırlık döneminde denenmeye gelecek oyuncularla birlikte toplam 30 kişilik kadroyla çalışacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu çalışmalar sonucunda 3 kaleci ve 22 oyuncudan oluşan 25 kişilik bir kadro oluşturacağız. Oyun felsefemize uygun, 4 nokta transfer daha yapmamız gerekiyor. Maçların başlamasına henüz iki aylık bir süreç var. Bir stoper, bir ön libero, iki tane forvet hattına transfer yapmayı düşünüyoruz. Yabancı oyuncu transfer etmeyi düşünmüyoruz ama dün Nijeryalı bir oyuncu hakkında biraz araştırma yaptık. Geçen sene kanatta oynamasına rağmen 12 gol atmış. Yaratıcı bir oyuncu ve oyun sistemimize uygun. Yönetim kuruluna sunacağız. Eğer kabul edilirse, bu oyuncuyu tercih edebiliriz.”

Yeni sezon için ilk çalışmalarını yarın saat 17.30'da yapacaklarını belirten Karafırtınalar, çoğunluğu yabancı statüsünde olan, tavsiye edilen oyuncuların, A takımdan ayrı olarak çalışacağını, bu oyunculardan beğenilen olması halinde sözleşme imzalanabileceğini sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz