Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

4 taraftara hapis davası

Beşiktaş-Bursaspor maçı öncesi çıkan olaylara karıştığı belirlenen 4 kişi hakkında, 2,5'ar yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Serpil KIRKESER İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

Süper Lig'de 5 Aralık 2010 tarihinde Beşiktaş - Bursaspor maçı öncesi çıkan olaylara karıştıkları iddia edilen 3'ü tutuklu 4 kişi hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Şüpheliler İbrahim Aydın, Tuncer Gençer Onur Kurt ve Ömer Tunar hakkında "Bıçakla yaralama" ve "Spor müsabakalarında kullanılması ve taşınması yasak olan maddeleri kullanma ve taşıma" suçlarından toplam 2,5 yıla kadar hapis cezaları istemiyle dava açıldı. Şüphelilerin ayrıca 6 aydan 1 yıla kadar spor müsabakalarını seyirden men edilmesi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Selçuk Aydın, Sait Bülbül, Hasan Koyun "şikayetçi" sıfatıyla yer aldı. İbrahim Aydın, Tuncer Gençer, Ömer Tunar ve Onur Kurt ise "şüpheli" sıfatıyla yer alıyor.

TARAFTARLAR ARASINDA KESİCİ ALETLİ KAVGA ÇIKTIĞI BELİRTİLDİ

İddianamede 5 Aralık 2010 tarihinde saat 14.00'de, Beşiktaş Fiyapı İnönü Stadyumu'nda oynanan Beşiktaş - Bursapor arasındaki 15. Hafta Spor Toto Süper Lig müsabakası öncesinde misafir tribünü girişi kapısı merdivenlerinde iki kulüp seyircileri arasında kesici aletli kavga olayının meydana geldiği anlatıldı.

"ŞİKAYETÇİLER KARNINDAN VE BALDIRINDAN BIÇAKLANMIŞ"

Beşiktaş taraftarı olan şüpheli İbrahim Aydın'ın ele geçirilemeyen bıçak ile Bursaspor taraftarı olan müşteki Sait Bülbül'ü karnından bıçakla yaraladığı belirtildi. Beşiktaş taraftarı olan Tuncer Gencer'in ele geçirilemeyen bıçak ile müşteki Hasan Koyun'u baldırından bıçakla yaraladığı vurgulandı. Beşiktaş taraftarı olan şüpheli Onur Kurt'un Bursaspor taraftarı olan müşteki Selçuk Aydın'ı kalçasından bıçakla yaraladığı anlatıldı. İddianamede şüpheli Ömer Tunar'ın da ele geçirilemeyen copla, spor tesisine(FİYAPI İnönü Stadı) girdiği belirtildi.

"BIÇAKLA YARALANAN TARAFTARLAR ŞİKAYETÇİ"

Müşteki Sait Bülbül'ün ifadesinde 5 Aralık 2010 tarihinde saat 13.00'de Bursa'dan Beşiktaş - Bursaspor maçını izlemek için İnönü Stadı'nın önünde geldiğini, polis kontrolünden geçtikten sonra stada girmek için misafir giriş kapısının önünde beklediği söyledi. Kapı önünde beklerken Beşiktaş taraftarlarının üstlerine geldiğini bu sırada sol karın boşluğunda acı hissettiğini ve bıçaklandığını fark ettiğini kendisini bıçaklayanı görmediğini söylediği belirtildi. Şikayetçi Hasan Koyun da çıkan olaylarda bıçaklandığını, kendisini bıçaklayanı görmediğini söylediği kaydedildi. Şikayetçi Müşteki Selçuk Aydın da olay günü stad önünde beklerken Beşiktaş taraftarlarının kendilerine taş ve sopa attıklarını, çıkan olayda kalabalık bir grup içinde kaldığını kafasına bir şişe ile vurulduğunu ve bıçaklandığını ifade etti. Şüphelilerin ise savcılıkta ve karakolda alınan ifadelerinde suçlamaları reddettikleri belirtildi.

OLAY ANINI GÖRÜNTÜLEYEN KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Foto Film Şube Müdürlüğü'nde olay anını görüntüleyen kamera kayıtları üzerinde yapılan inceleme sonucunda rapor hazırlandığı belirtildi. Raporda saat.14.00'de şüpheli İbrahim Aydın'ın şikayetçi Sait Bülbül'ü, şüpheli Tuncer Gencer'in şikayetçi Hasan Koyun'u, şüpheli Onur Kurt'un şikayetçi Selçuk Aydın'ı bıçakla yaraladıkları belirtildi. Saat 13.48 sıralarında ise şüpheli Ömer Tunar'ın Bursaspor taraftarlarını copla darp ettiğinin tespit edildiği ileri sürüldü. İddianamede şüpheliler İbrahim Aydın, Tuncer Gencer ve Onur Kurt'un üzerlerine atılı "bıçakla kasten yaralama" suçunu işledikleri belirtildi.

Şüpheliler İbrahim Aydın, Tuncer Gençer, Ömer Tunar ve Onur Kurt hakkında ayrıca "Spor müsabakalarında kullanılması ve taşınması yasak olan maddeleri kullanma ve taşıma" suçunu da işledikleri anlatıldı.

ŞÜPHELİLERİN 2.5 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Tutuklu 3 şüpheli İbrahim Aydın, Tuncer Gençer, Onur Kurt hakkında "Bıçakla yaralama" suçundan 6 aydan 1.5 yıla kadar hapis cezası istendi. Ayrıca şüpheliler İbrahim Aydın, Tuncer Gençer, Ömer Tunar ve Onur Kurt hakkında "Spor müsabakalarında kullanılması ve taşınması yasak olan maddeleri kullanma ve taşıma" suçlarından 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istendi. Şüphelilerin ayrıca 6 aydan 1 yıla kadar spor müsabakaları seyrinden men cezası verilmesi talep edildi. İddianamede, ayrıca olaylara karıştıkları iddia edilen 8 şüpheli hakkında da kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. Şüpheliler önümüzdeki günlerde Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz