Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

4 stoper, 5 ön libero

Önce Kazım Kanat, Vedat Okyar, Orhan Şengürbüz terketti bizleri. Şimdi de İlker Ateş. O kadar saygıdeğer insanlardı ki, yokluklarıyla öksüz bıraktılar Beşiktaş'ı. Hepsi de birer Kartal, birer beyefendi idiler. Mekanları Cennet olsun.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ne zamandır seyretmemiştim böyle bir maç. Öyle bir Beşiktaş düşünün ki 4 stoperle oynasın. Kadrosunda ofansif oynayabilecek sadece Tabata ile Nobre olsun. Yani kadronun tamamına yakını defansif futbolculardan kurulsun. Kısacası düşüncede iflas etmiştir Denizli. Koskoca Beşiktaş'ı küçük bir Anadolu takımı gibi oynatmaya hakkının olmadığını düşünüyoruz. Manchester United maçına 2 kaleci, 4 stoper, 5 ön libero ile çıkar herhalde.

Böyle bir kadroyla sahaya çıkan takım “kalecisiz oynasa gol yemez, rakip ardına kadar kalesini açsa gol atamaz” cinsinden. Kaleci Hakan'ın müthiş kurtarışları olmasa, Ernst'in füzesi kaleyi bulmasa, futbolun sürprizleri olmasa Wolfsburg maçındaki tarife ile dönerdi İstanbul'a Beşiktaş.

Skora bakarak Beşiktaş'a övgüler yağdırmanın, gerçekleri gizlemenin anlamı yok. Sahaya çıkan futbolcular ellerinden geleni yaptılar. Fakat Mustafa Denizli görülmedik şekilde Beşiktaş'ı küçük takım gibi oynatarak ancak galip gelmesini bildi. Fakat böyle bir futbolla kapanan takımlara karşı galip gelmenin çok zor olacağı uyarısını yapmak isteriz.

Erdoğan Aksoy yazıyor

Koskoca ilk yarı hiç bir şey yapmadı Beşiktaş, rakip kaleye gitmedi bile. Maçı seyretmek için harcadığımız zamana acıdık doğrusu. İleri uçta Nobre markajda kaldı sürekli, top almak için açıklara ya da geriye gelmek zorunda kaldı. Zaten kendileri o kadar ağır ki, Reşit Karabacak bile biraz antrenman yapsa marke edebilir cinsinden. Zaten az çok meslektaş sayılırlar! Kendisine eşlik eden Tabata ise sahada var mıydı, anlayamadık doğrusu.

Bir dönem, durarak oynayan Yusuf, Tello, Tabata gibi futbolcuları tekmili birden sahaya sürdü Denizli. Şimdi de sadece koşanları oynatıyor. Hiç bunun ortası yok mu Sayın Denizli?

Alışkanlık yaptı galiba, sahada görev yapan kadronun yanlış 11'den oluştuğu konusuna girmek istemiyorum artık. Yoksa Alzheimer hastası zannedecek bizi okurlarımız. Her maç sonunda bu konuyu eleştirmekten ben yoruldum, Denizli yorulmadı. Pes ettirdi bizi en sonunda inatçılığı ile.

Sağ kanatta kimin oynadığını anlayamadım doğrusu. İbrahim Toraman mı, Kaş mı? Başka türlü söylemek gerekirse; Sarı Fırtına Metin'in estiği kanatta Ekrem mi oynuyor şimdi ? Eskiyi bilenler ne demek istediğimizi gayet iyi anlamışlardır. Allahtan sol kanatta İsmail Köybaşı sürekli gelişim kaydediyor da biraz olsun umutlandırıyor bizleri gelecek adına.

Kaleci Hakan Arıkan için ayrı bir paragraf açmak istedik. Mükemmel bir oyun çıkardı kendisi. Denizli'nin Rüştü iyileşse bile en azından ilk yarının sonuna kadar Hakan Arıkan'a sürekli görev vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Eğer bu şansını iyi kullanırsa Milli Takımda kaleci Volkan'ı yedekte bırakır.

Bu maçta tüm Beşiktaşlı futbolcular ellerinden geleni yaptılar. Fakat İsmail Köybaşı ile Ernst biraz daha fazla öne çıktılar doğrusu.

Açık söylemek gerekirse Beşiktaş yenmedi, Trabzonspor yenildi. Çünkü yeteri kadar mücadele etmedi Bordo Mavili futbolcular. Sanırım içlerindeki amatör ruh kaybolmuş, sadece profesyonel bir iş olarak bakıyorlar bu işe. Serde Karadenizlilik var ya, Trabzonspor'un sadece Trabzonlu futbolcularla başarılı olabileceğini de söylemek isteriz.


Bunları da Beğenebilirsiniz