Gündem Haberleri

  4 piyango milyonerinden ilki parasını aldı

  ANKARA (A.A)
  02.01.2006 - 14:59 | Son Güncelleme:

  Milli Piyango'nun yılbaşı çekilişinde 20 milyon YTL'lik büyük ikramiyeyi kazanan 4 talihliden ilki, bugün banka müdürü kanalıyla 5 milyon YTL'lik ikramiyesini aldı.

  İstanbul-Galatasaray'da satılan biletin sahibi, ikramiyesini Mersin Üniversitesi Akbank Şube Müdürü Mustafa Kısa aracılığıyla tahsil etti.

  5 milyon YTL'lik ikramiye çekini, Milli Piyango İdaresi Çekilişler Dairesi Başkanı Murtaza Çakır'dan alan Kısa, talihlinin adının açıklanmasını istemediğini söyledi.

  5 milyon YTL'nin sahibinin 40 yaşlarında olduğunu ve cafe-bar işlettiğini bildiren Kısa, talihliyi kişisel olarak tanıdığını ve söz konusu kişinin bankanın da müşterisi olduğunu belirtti. Evli ve çocuğu bulunmayan talihlinin maddi durumunun çok iyi olmadığını da kaydeden Mustafa Kısa, bu nedenle işyerini kapatma noktasına geldiğini vurguladı.

  Talihlinin ikramiyeyi nasıl değerlendireceği konusunda net bir planı bulunmadığını, ancak işini geliştirmek için kullanmayı düşündüğünü söyleyen Kısa, “Maddi durumu iyi değildi. Bu ikramiyeye çok ihtiyacı vardı. 4-5 tane bilet almış, bunlardan bazılarını da arkadaşlarına dağıtmış. Çok çok sevindiler. Sonuçtan çok mutlu oldular” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı