Gündem Haberleri

  4 oğlundan 2’si cinayet işledi, biri öldürüldü, eşi kanserden öldü

  Neşet KARADAĞ- Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)
  24.08.2006 - 12:56 | Son Güncelleme:

  Adana’da 4 erkek çocuk annesi 55 yaşındaki Hatice Ayhan’ın yaşamı acılarla dolu. 4 oğlundan 2’si cinayet işleyen, eşi 6 ay önce kanserden vefat eden Hatice Ayhan, yaklaşık bir ay önce kayıp olan 24 yaşındaki oğlu Ali Ayhan’ın işkence yapıldıktan sonra 5 kurşunla öldürülmesiyle yıkıldı.

  Acılı anne, “Ali iyilik meleğiydi” diyerek gözyaşı döküyor.

  Gürpınar Mahallesi’nde oturan ve karıştığı siyasi olaylar nedeniyle ‘idam’ cezasıyla yargılanıp 10 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan Cumali Ayhan ile eşi Hatice’nin ilk çocukları Mustafa ve Mehmet adını verdikleri ikizler oldu. Ayhan çiftinin ikizlerden sonra 3’üncü çocukları Ali dünyaya geldi, son çocukları da erkek olan çift Serdar adını verdi.

  Kocavezir İş Merkezi’nde beyaz eşya ve mobilya ticareti ile uğraşan Ayhan Ailesi’nin mutlu yaşamları, Hatice Ayhan’ın yeğeni Yıldıray Ayhan’ın 2002’de öldürülmesiyle alt üst olmaya başladı. Bugün 27 yaşında olan ikizlerden Mustafa Ayhan, kuzeni Yıldıray’ın intikamı için otogar kavşağında kırmızı ışıkta bekleyen otomobilin içindeki 35 yaşındaki Bekir Sürücü ile 15 yaşındaki Abdulsamet Altınten’i tabancayla öldürdükten sonra kaçtı. Mustafa Ayhan polis tarafından aranırken 22 yaşındaki kardeşi Serdar Ayhan ise 2 yıl önce arkadaşı Onur Yıldırım’ı tabancayla öldürüp, cinayetin ardından 2 ayrı gasp olayını gerçekleştirdiği için yakalanıp, yargılama sonucu değişik cezalara çarptırıldı.

  2 oğlunun işlediği suçlarla üzülen Hatice Ayhan, 6 ay önce eşi Cumali’yi de kanser hastalığından kaybedince sarsıldı, 29 Temmuz saat 21.00’de 24 yaşındaki oğlu Ali’nin kaybolmasıyla da yıkıldı. Mobilya ve beyaz eşya ticareti yapan Ali Ayhan, 22 Temmuz’da Ayşe Ayhan ile evlendi. Düğün hazırlığı yapan Ali Ayhan, nikahtan bir hafta sonra akşam annesine, “Bir arkadaşımla buluşacağım” diyerek aceleyle evden ayrıldı. Şarj ettiği için fişe taktığı cep telefonunu çıkarken evde unutan Ali’nin eve dönmemesi üzerine annesi telaşa kapıldı, yakınları aramaya rağmen bulamayınca polise başvurdu.

  50 BİN YTL ÖDÜL

  Hiç bir haber alınamayan Ali Ayhan’ın kaybolduktan 2 gün sonra 01 UD 913 plakalı Honda marka otomobili Akkapı Mezarlığı yakınlarında terk edilmiş bulundu. Ayhan Ailesi, onun bulunması ve yerinin bildirilmesi halinde 50 bin YTL ödül vereceğini duyurdu. Günlerdir çocuğundan haber bekleyen anne Hatice Ayhan, 2 gün önce aldığı acı haberle yıkıldı.

  Karataş İlçesi’ne bağlı Tuzla Beldesi yakınlarındaki sulama kanalının denizle birleştiği yerde sazlıklarda çürümüş halde bir erkek cesedi bulunduğu duyurulan aile, teşhis için Adli Tıp Kurumu’na çağrıldı. Giysilerinden cesedin Ali Ayhan’a ait olduğu belirlendi. Yapılan otopside Ayhan’ın vücudu bıçakla kesilip, Ali Ayhan, Buruk Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  DÜŞMANI YOKTU

  4 çocuğundan biri cezaevine giren, diğeri cinayetten aranan, birisi öldürülen, eşi ise kanserden ölen Hatice Ayhan’ın tek tesellisi ise firardaki Mustafa ile ikiz olan Mehmet Ayhan oldu. Anne Hatice, oğlu Ali’nin öldürülmesine anlam veremediğini söyledi. Oğlunun hiç bir düşmanının olmadığını, herkesle iyi ilişkiler içinde olduğunu söyleyen gözü yaşlı anne, “Aslan gibi 4 oğlum vardı. Ali apayrıydı. İyilik meleğiydi. Dost birisi alıp oğlumu götürdü. Düşmanlar öldürdü. Bir an önce oğlumu öldüren katillerin yakalanıp en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum” dedi.

  Jandarma ve cinayet bürosu polisleri Ali Ayhan’ın işkence yapıldıktan sonra kurşunlanarak öldürülmesiyle ilgili çok yönlü soruşturma sürdürüyor. Ayhan’ın kaybolduğu gün buluştuğu iddia edilen arkadaşı 27 yaşındaki Rıdvan Öztoprak da kayıplara karıştı. Öztoprak, cinayet hakkında bilgisi olabileceği iddiasıyla aranırken, Ali Ayhan’ın Somali’de askerliğini yaptığını belirten yakınları, “Ali’yi tanıdığı güvendiği biri evden çağırıp götürmüştür. Ali, güçlü kuvvetli biriydi. Birden fazla kişi öldürmüş olabilir” yorumunu yaptı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı