« Hürriyet.com.tr
MENÜ

4 milyon euro zararla gitti

G.Saray’da sadece 9 maç oynayıp 1 asist yapan Boşnak futbolcunun, transfer haklarını elinde bulunduran Wolfsburg Kulübü tarafından Dinamo Moskova’ya satılması an meselesi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

CİMBOM’da bir kez daha Gheorghe Hagi’nin dediği oldu... Başkan Adnan Polat’ın geniş yetkilerle takımın başına getirdiği Rumen teknik adamın müthiş inadı, büyük umutlarla transfer edilen Zvjezdan Misimovic’in Galatasaray kariyerine nokta koydurdu.
18 Kasım 2010’da, “Sakız çiğniyor, disiplinsiz” gerekçesiyle Boşnak futbolcuyu kadro dışı bırakan ve Adnan Polat başta olmak üzere sarı kırmızılı yöneticilerin “affet, takıma dönsün” ricalarına sürekli olumsuz yanıt veren Hagi, en sonunda herkesi pes ettirdi.
Dinamo talip
Takımda oynama şansı kalmayan Boşnak yıldız, eşyalarını toplayıp İstanbul’dan ayrılırken, Galatasaraylı yöneticiler, futbolcunun eski kulübü Wolfsburg ile görüşerek, “Misimovic’i istediğiniz yere satabilirsiniz” dedi. Tecrübeli orta saha oyuncusu için Rus kulüplerinden teklifler alan Alman ekibi, bunun üzerine Dinamo Moskova ile pazarlıklara başladı. İki kulüp arasındaki görüşmelerin en geç salı günü anlaşmayla sonuçlanması bekleniyor.
Galatasaray, sezon başında bir ay uğraşarak aldığı Zvjezdan Misimovic’in karşılığında Wolfsburg’a 2.5 milyon Euro ödeme yaptı. Futbolcuya verilen 1.5 milyon Euro ile birlikte, Galatasaray’da sadece 9 lig maçı oynayan ve 1 asist yapan Boşnak oyuncunun toplam maliyeti 4 milyon Euro’yu bulmuş oldu.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz