« Hürriyet.com.tr
MENÜ

4 maçta 6 puan

Gruptan lider çıkmaları için sahalarındaki iki maçı da kazanmak zorunda olduklarını vurgulayan Brezilyalı hoca, "Şu anda lider durumdayız ve avantajlı olan biziz. PSV Eindhoven maçına 3 puan için çıkacağız" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
KÖTÜ bir başlangıç yaptığı Süper Lig’de liderin 7 puan gerisine düşen Fenerbahçe’de tüm planlar Şampiyonlar Ligi üzerine kurulmuş durumda. Devler Ligi G Grubu’nda oynadığı 2 maçta 4 puan toplayarak zirveye yerleşen sarı lacivertlilerde teknik direktör Arthur Zico, şimdiden 2. tur hesapları yapıyor. Brezilyalı teknik adam, gruptan lider çıkmaları için kalan 4 maçta en az 6 puan almaları gerektiğine dikkat çekiyor.

Yakın çevresine, "Kadıköy’de oynayacağımız 2 maçı mutlaka kazanmalıyız" diyen Arthur Zico, şöyle devam etti: "Grubun en iddialı takımı Inter’i yenerek iyi bir başlangıç yaptık. CSKA Moskova deplasmanından çıkardığımız 1 puan da bizim için çok önemliydi. Şimdi önümüzde zorlu bir PSV Eindhoven maçı var. İddiamızı devam ettirebilmemiz için bu maçtan da yenilmeden çıkmalıyız. Şu anda grubun zirvesindeyiz ve avantajlı olan taraf biziz.

Evimizde kazanmalıyız

Ancak çok güçlü rakiplerle mücadele ediyoruz. Inter ilk maçını kaybetmesine rağmen PSV Eindhoven’i kolay geçti. Evinde CSKA Moskova’yı deviren PSV, bize karşı son kozunu oynayacak. Beraberlik bize yarayacak. Ancak sahaya kazanmak için çıkacağız. Bu maçın bizim için önemi büyük. Eğer gruptan çıkmak istiyorsak sahamızdaki iki maçtan da galip çıkmamız şart."

Hazırlık dönemindeki düşüncelerinin gerçekleştiğini ve takımının her geçen gün daha iyi futbol oynamaya başladığını anlatan Arthur Zico, ligde kaybedilen puanlara çok üzüldüğünü vurgulayarak, "İki cephede mücadele veriyoruz. Kadro kalitemiz ile bunu başaracak güçteyiz. Taraftarımız bizden başarı bekliyor. Kadro kalitemiz ile bunu yapmak zorundayız. Camia olarak bu bütünlüğü bozmadan yolumuza devam edelim" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler