« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"4 güreşçimiz madalyaya yakın"

Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na 5 erkek ve 4 bayan sporcuyla katılacaklarını belirterek, 4 sporcunun madalyaya yakın olduğunu söyledi.

AA
SON GÜNCELLEME
Oyunlar öncesinde Akkuş, erkek ve bayan takımlarının ayrı bölgelerde kampta bulundukların ifade ederek, “Erkek takımı Eğridir'de, bayan takımı da Kocaeli'de kamp çalışmalarını sürdürüyor. 2011 Dünya Şampiyonası sonuçlarına göre erkeklerde 5, bayanlarda ise 4 vize aldık. Yapılan antrenman derecelerine göre 4 sporcumuz madalyaya yakın” dedi.

Halter milli takımlarının daha önce bölgesel kamp gerçekleştirdiklerini anlatan başkan Akkuş, şunları söyledi:

“Sporcularımız Avrupa Şampiyonası sonrasında bölgesel kamp yaptılar. Son 2 haftadır ise topluca kamp yapıyorlar. Olimpiyatlara gidecek isimleri, antrenörlerle birlikte müsabaka şartlarına göre seçtik. 24 Temmuz Salı gününe kadar çalışmalar devam edecek. Kafilemizde 9 sporcu, 4 antrenör olacak. İnşallah madalyalarla döneriz.”

Seçimler

Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, 2012 Londra Olimpiyatları'nın kendileri açısından iyi geçeceğine inandığını ve başarılı sonuçlarla döneceklerini söyledi. Olimpiyatlar sonrasındaki 3 aylık süreçte federasyon seçimlerinin gerçekleşeceğini hatırlatan Akkuş, “Olimpiyatlardaki başarımıza göre seçimlerdeki kaderimiz belli olacak” dedi.

Şu anda seçimleri düşünmediklerini anlatan Akkuş, “Olimpiyatlardan başarılı dönelim yeter. Bu zaten bizim seçimlerde önümüzü açacak. Artık olimpiyatlar, seçimler öncesindeki en önemli başarı göstergesi. İnşallah olimpiyatlar gibi seçimlerden de alnımızın akıyla çıkacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz