"Fatih Çekirge" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Çekirge" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Çekirge

4 fotoğraf 4 yorum

“FOTO-yorum”larla geçen haftadan seçtiklerime devam ediyorum...

4 fotoğraf 4 yorum

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİN DEHŞETİNİ DURDURUN ARTIK

Yollarda birer canavar gibi geziyorlar. Hepimiz dertliyiz. İşte son olarak 77 yaşındaki Fatma Hanım’ın yol ortasında 1 saat can çekiştiği yer...
İstanbul Fatih...
Özel halk otobüsü yörenin en işlek caddesi Fevzipaşa’ya öyle hızlı girdi ki... Bir yolcu fazla almak için önce Fatma Hanım’ı ezdi, 20 metre sürükledi ve sonra direğe çarparak durdu... Hangimiz yaşamıyoruz ki bunu. Trafikte üzerimize üzerimize gelen, o koca cüssesiyle aniden önümüze geçen bu hoyratlara kim dur diyecek? Tabii bir de onlarla yarışan minibüsler var. Bir yolcu daha almak için etrafa ölüm saçan canavarlar. Gitti Fatma Hanım... Katil şoför de kaçtı. Sıra kimde acaba?

4 fotoğraf 4 yorum

EŞEKLİ EYLEM

Son dönemde dikkat ediyorum; Türkiye’nin dört tarafından vatandaşlar artık dertlerini basın toplantısıyla duyuruyorlar. Öyle gidip kaymakama, valiye yalvarmak yok. Basını çağırıyorlar. İlgi çeksin diye de değişik yöntemler buluyorlar.
İşte Antalya’nın Serik ilçesi Gebiz köyü... Yunuslu ahalisi eşeğin üzerine bir yazı yazıp DHA’yı aramış. Doğrudan muhataba gönderiyorlar mesajı: “Ödeme gücümüz yok, çiftçimizin sahibi yok. Oya geldi mi sahibi çok. Sulama ücretlerini DSİ Bölge Müdürü mü, sulama birlikleri mi düşürecek, kim düşürürse düşürsün ama düşürülsün. Bizim açtığımız kuyulardan bile para alıyorlar”.
Merak ediyorum, bakalım bu eşekli basın toplantısındaki mesaj yerine gidecek mi?
Giderse tamamdır... Türkiye’de devlet babaya yalvarma dönemi bitmiş, sivil toplum zihniyeti kıpırdanmaya başlamıştır. Size Gebiz köyü küçük gelebilir. Bu olay basit de gelebilir, ama demokrasinin en temel ritmidir bu medeni tepki... Protesto hakkı... Filizidir. Eskiden jandarma dağıtırdı bu sesleri...

4 fotoğraf 4 yorum

DEVLET BAŞKANI TAYT GİYERSE

Son dönem Arjantin’in en önemli tartışma konusu işte bu fotoğraftı. Arjantin Devlet Başkanı Cristina Kirchner bir açılışa siyah bir tayt giyerek gitti. Ülke ikiye bölündü. Eleştirenler, “60 yaşında bir başkana yakışıyor mu” dedi. Destekleyenler, “Bir kadın istediği gibi giyinebilir” dedi. Aklıma bizim Meclis’te kadın milletvekillerine uygulanan kıyafet yönetmeliği geldi. Kirchner günde 2 saat jimnastik çalışıyor. Ayrıca sizi bilmem ama, ben elbette giyebilir diyenlerdenim...

ZONGULDAK VALİSİ’NE

Bu fotoğraf aslında söyleyecek söz bırakmıyor. Zonguldak Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’ndeki Ahmet Erdoğan İlkokulu... İnsanlar için yapılan bir kanalizasyon çalışması, çocuklar için işkenceye dönmüş. Sayın Zonguldak Belediye Başkanı ve Sayın Vali... Mutlaka işleriniz yoğundur. Ama eğer bu çocukların çektiği işkenceyi durdurmazsanız, 23 Nisan’da koltuğuna oturttuğunuz çocuğa ne diyeceksiniz?

4 fotoğraf 4 yorum

ALMANYA SEÇİMİ

İspanya’dan Portekiz’e kadar Merkel’e Avrupa’nın Şerifi diyorlar. Anketler ortada. Bakalım Merkel istediği oyları alabilecek mi? Sosyal demokratlar amacına ulaşabilecek mi? Bu konu da yarın.
Herkese iyi haftalar...

X