Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

-4 derecede rafting keyfi

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde aralarında Kaymakam Murat Gözütok'un da bulunduğu adrenalin tutkunları, hava sıcaklığı eksi 4 derece olmasına rağmen, rafting yapmanın keyfini yaşadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Üzümlüspor Kulübü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, Mülkiye Müfettişliğine atanan Üzümlü Kaymakamı Gözütok, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Nuri Çınaklı ve Üzümlüspor Kulübü üyeleri, Sansa Deresi'ndeki 8 kilometrelik parkurda rafting yaptı.

Soğuk havaya ve dalgalara aldırış etmeyen adrenalin tutkunları, hava sıcaklığı eksi 4 derece olmasına rağmen soğuk sulara atlayarak birbirlerini ıslatıp şakalaştı.

Kaymakam Gözütok, rafting sporunu herkese tavsiye ettiğini ifade ederek, “Süper bir spor heyecanı var, serinlik var, arkadaşlık var. Kışın rafting yapmanın heyecanı çok farklı. Dağlarda kar var, su da soğuk. Farklı bir his uyandırıyor insanda” dedi.

Soğuk suda rafting yapmanın heyecanının da farklı olduğunu vurgulayan Gözütok, “Bu sporla, yazın yaz sıcağında serinliyoruz, kışın da soğuk suda rafting yapmak dinçlik veriyor, adrenalinimizi artırıyor. Bu çok güzel bir duygu. Bu duygu anlatılmaz yaşanır” şeklinde konuştu.

Buz gibi sularda rafting heyecanını ilk defa yaşadığını belirten sporcu Yüksel Abalı da “Suya girdim, soğukluğu hissettim, ama şu anda soğuğu hissetmiyorum. Sadece bu işin zevkini alıyorum. Bir daha olsa bir daha girerim. Soğuk önemli değil. İnsan o heyecanla her şeyin üstesinden geliyor” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler