« Hürriyet.com.tr
MENÜ

4 branşta 19 takım

Başkent, yeni sezonda futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinde 19 takımla temsil edilecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankara'dan Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig ve Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde 1'er, Aroma Bayanlar Voleybol 1. Lig ve Bayanlar Hentbol Süper Lig'de 2'şer, Beko Basketbol Ligi'nde 3, Aroma Erkekler Voleybol 1. Lig'de 5, Erkekler Hentbol Süper Lig'de ise 4 takım yer alacak.

Futbolda, Gençlerbiliği, yeni sezonda Spor Toto Süper Lig'e mücadele edecek tek başkent takımı olacak.

Geçen sezon Süper Lig'de tarihinin en kötü sezonunu geçirerek 11 puanla ligi son sırada tamamlayarak alt kümeye düşen Ankaragücü ise 2012-2013 sezonunda PTT 1. Lig'de boy gösterecek.

Basketbol

Basketbolda erkeklerde 3, kadınlarda 1 başkent takımı mücadele verecek.
Beko Basketbol Ligi'nde Türk Telekom, Hacettepe Üniversitesi ve TED Ankara Kolejliler yer alacak. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde boy gösterecek tek Ankara takımı ise TED Ankara Kolejliler olacak.

Voleybol

Voleybolda Ankara'yı bayanlarda 2, erkeklerde 5 takım temsil edecek.
Aroma Bayanlar 1. Lig'de TED Ankara Kolejliler ve İller Bankası, Aroma Erkekler 1. Lig'de ise Halkbank, Maliye Milli Piyango, Ziraat Bankası, Çankaya Belediyesi ANKA ile TED Ankara Kolejliler yer alacak.

Hentbol

Hentbolde ise başkenti temsilen 6 takım bulunuyor. Erkekler Hentbol Süper Lig'de geçen sezonu 2. sırada tamamlayan Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü'nün yanı sıra Çankaya Belediyespor ve Maliye Milli Piyango Spor Kulübü ve Ankara İl Özel İdare yer alacak. Ankara takımlarından Çankaya Belediye ve Yeni Mahalle Belediyesi ise Bayanlar Hentbol Süper Lig'de mücadele verecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler