« Hürriyet.com.tr
MENÜ

4 basketbolcu İspanya'da kayboldu

Küba Milli Basketbol Takımı'nın 4 oyuncusunun, Kanarya Adaları'nda yaptıkları hazırlık maçlarından sonra Küba'ya geri dönmedikleri, kayıp oldukları bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kanarya Adaları Basketbol Federasyonu Başkanı Jose Armas, geçen hafta sonunda adada yapılan İspanya-Küba hazırlık maçından bir gün sonra Küba Milli Takımı'nın Madrid üzerinden Havana'ya geri döndüğünü ancak 4 oyuncunun eksik olduğunu söyledi.

Küba Milli Basketbol Takımı yöneticilerinden Luis Lopez ile temasta olduklarını anlatan Armas, “Kanarya Adaları'nda otelden ayrılırken 5 oyuncunun kaçmış olduğu tespit edilmiş ama bunlardan 1'i geri dönüp Madrid'de takıma dahil olmuş. Genelde Kübalı oyuncuların, yurt dışına çıktıklarında bu tip şeyler yaptıkları ve siyasi sığınma talep ettikleri bilinen bir şey. Ama bunların ne yapacaklarını bilmiyorum” dedi.
Olayın “endişe verici” olduğunu ifade eden İspanyol yetkili, “İspanya'da basketbol oynayabileceklerini düşünüyorlarsa hata ederler. Çünkü, FIBA'nın kuralları, onların İspanya'da oynamalarına izin vermez” diye konuştu.

Verilen bilgilerde, basketbolcuların milli takımdan kaçmalarından dolayı Küba'da 7 yıla kadar hapis cezası ile yargılanma risklerinin bulunduğu da iddia edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler