Gündem Haberleri

GÜNDEM

  4 ayda Fransa'dan Türkiye'ye yürüdü

  A.A
  25.08.2006 - 11:15 | Son Güncelleme: 25.08.2006 - 11:36

  “Emekli olunca Fransa'dan Kudüs'e yürüyerek gitme hayalini” hayata geçirmek için 4 aydır yollarda olan Fransız Jean Pierre Govin (50), Türkiye'ye ulaştı. Fransa'nın Nantes kentinden 13 Nisanda yola çıkan Govin, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'ye geldi. <1+>Yeni

  İzmir-Bursa karayolunun kenarında, sürücülerin şaşkın bakışları arasında yürüyen Govin, bir kaç gün önce Türkiye'ye giriş yaptığını, hedefinin Türkiye üzerinden Suriye'ye oradan da İsrail'e ulaşmak olduğunu belirtti.

  Fransa'da hemşire olarak görev yaparken gezmeyi çok sevdiği için her zaman emekli olunca Fransa'dan Kudüs'e yürüyerek gitmenin hayali kurduğunu söyleyen Govin, bu yılın başında emekli olunca hayalini hayata geçirme fırsatı bulduğunu söyledi.

  Türkiye'den önce 7 ülkeyi yürüyerek geçtiğini, gündüzleri yürürken, geceleri otellerde ya da otel bulamadığı yerlerde köy kahvehanesi gibi yerlerde konakladığını kaydeden Govin, yürüyüşünde bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadığını belirtti.

  Daha önce tatil amacıyla geldiği Türkiye'nin güzel ve güvenli bir ülke, insanlarının çok iyi olduğunu ifade eden Govin, şöyle konuştu:

  “Geçtiğim her yerde misafirperver insanlarla karşılaşıyorum. İskenderun'a kadar gideceğim. Eşimle Kudüs'te buluşmayı ve tatil yapmayı kararlaştırdık, ancak ailem de önce İskenderun'a gelecek, orada onlarla buluşacak ve bölgedeki savaş nedeniyle karar vereceğiz. Normalde Kasım ayının sonunda Kudüs'e ulaşmayı hedefliyorum, ancak bölgedeki savaş hala sürüyorsa, yürüyüşümü İskenderun'da sona erdireceğim.”

  Türkiye'de Kapadokya'yı çok görmek istediğini, bu nedenle bölgede bir ya da iki gün geçirmeyi planladığını belirten Govin, geçtiği ülkelerin çoğunun savaş geçirmiş ülkeler olduğunu, bu ülkelerin halklarıyla konuştuğu zaman savaşın zorluklarını daha iyi anladığını sözlerine ekledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı