Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3x3'te sönük kaldık

“FIBA 3x3 Dünya Turu 2012” Türkiye ayağı müsabakaları İstanbul'da başlarken, ilk gün maçları sonuçlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dünya basketbolunda farklı bir anlayış olarak nitelendirilen 3x3 basketbolunun yaygınlaşması için düzenlenen ve 2 gün sürecek olan organizasyon için Caddebostan Sahili'nde özel bir alan kuruldu.

Toplam 13 ayrı ülkeden 15 ekibin yer aldığı turnuvada 3 grupta maçlar yapılırken, takımların dağılımı (A) Grubu'nda Voronezh (Rusya), Tallinn (Estonya), Plovdiv (Bulgaristan), Hammamet(Tunus), Bratislava (Slovakya), (B) Grubu'nda İstanbul East (Türkiye), Vilnius (Litvanya), Kragujevac (Sırbistan), Amman (Ürdün), Bükreş (Romanya) ve (C) Grubu'nda İstanbul West (Türkiye), Kharkov (Ukrayna), Mragowo (Polonya), Petra (Ürdün), Aşkabat (Türkmenistan) şeklinde oldu.

-Türk ekipleri etkili olamadı-

Türkiye adına turnuvada yer alan “İstanbul East” ve “İstanbul West” ekipleri, ilk gün iyi sonuçlar alamadı.

“İstanbul East” grubunda yaptığı 3 maçı da yitirirken, “İstanbul West” ise oynadığı 3 karşılaşmadan 1'ini kazandı.

-Basketbol şöleni-

Organizasyon, basketbol maçlarının yanı sıra çok sayıda aktiviteye de ev sahipliği yaptı.

Smaç ile şut yarışmaları, grafiti gösterisi ve şöhretler maçının düzenlendiği etkinlikte, Manga grubu da bir konser verdi.

Ayrıca turnuvayı Türkiye Basketbol Federasonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy ile birlikte TBF'nin FIBA ve Dış İlişkiler Direktörü Emir Turam da izledi.

Organizasyon yarın sabah grup karşılaşmaları, öğleden sonra ise yarı final, çeyrek final ve final müsabakalarıyla sona erecek.

-Maç sonuçları ve gruplar-

Organizasyonda ilk gün yapılan maçların sonuçları ve gruplarda sıralamalar şöyle:

Birinci Saha
------------
Tallinn – Bratislava: 14-15
Amman – Kragujevac: 20-17
Kharkov – Aşkabat: 18-8
Voronezh – Hammamet: 11-9
İstanbul East – Petra: 8-13
Kragujevac – Vilnius :11-17
Bratislava – Plovdiv: 19-11
Aşkabat – Mragowo: 8-16
Vilnius – İstanbul East: 21-11
Hammamet – Tallinn: 6-19
Petra – Kharkov: 12-19
İstanbul East – Bükreş: 8-21

İkinci Saha
-----------
Vilnius – Bükreş: 18-16
Hammamet – Plovdiv: 18-15
Petra – Mragowo: 8-9
İstanbul East – Amman 8-18
Plovdiv – Tallinn: 11-10
Mragowo – Kharkov: 12-13
Tallinn – Voronezh: 14-9
Bükreş – Kragujevac: 21-5
Kharkov – İstanbul West: 13-8
Voronezh – Bratislava: 14-15
Amman – Vilnius: 9-14
İstanbul East – Aşkabat: 16-15

(A) Grubu:
Takım G M A Y P
----------------------------
1. Bratislava 3 0 49 39 3
2. Tallinn 2 2 57 41 4
3. Voronezh 1 2 34 38 3
4. Hammamet 1 2 33 45 3
5. Plovdiv 1 2 37 47 3

(B) Grubu:
Takım G M A Y P
----------------------------
1. Vilnius 4 0 71 47 4
2. Amman 2 1 47 41 3
3. Bükreş 2 1 58 31 3
4. İstanbul East 0 3 29 60 3
5. Kragujevac 0 3 33 59 3

(C) Grubu:
Takım G M A Y P
----------------------------
1. Kharkov 4 0 63 40 4
2. Mragowo 2 1 37 29 3
3. Petra 1 2 33 36 3
4. Istanbul West 1 2 32 41 3
5. Aşkabat 0 3 31 50 3

Bunları da Beğenebilirsiniz