Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3'te 3 yapmak istiyoruz

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi (TKB2L) ekiplerinden Canik Belediyespor antrenörü Caner Yıllar, “Nallıhan Belediyespor maçında galip gelerek üçte üç yapıp Mersin deplasmanına moralli gitmeyi hedefliyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yıllar, kulübün yeni sezondaki hedefleri hakkında değerlendirmede bulundu.

Takımla ilk olarak geçen hafta Güre Belediyespor maçına çıktığını, zorlu geçen karşılaşmada kazanan taraf olmayı başardıklarını ifade eden yıllar, “Evimizde grubun en önemli takımlarından birisi olan Güre Belediyesi ile karşılaştık. Güre Belediyesi maçının bayağı zor geçeceğini düşünüyorduk. Maça iyi başladık ancak zaman zaman zorlandık. zorlu geçen maçtan galip ayrılmayı başardık” dedi.

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi'nde takımların sezona çok ciddi yatırımlar yaparak başladığını belirten Yıllar, takım olarak ciddi ve yorucu bir çalışma temposuna gireceklerini söyledi.

Canik Belediyespor'un da diğer takımlar gibi genç ve tecrübeli oyunculara sahip olduğuna vurgu yapan Yıllar, “Genç ve tecrübeli oyunculara sahip olduğumuz için çok avantajlıyız. İçeride oldukça etkili olan oyunculara sahibiz. Tecrübeli oyuncularımızdan Arzu, Didem, Tuğçe ve Meriç ile içeriyi iyi domine ediyoruz. Tabi kısa oyuncu konusunda biraz sıkıntımız var. Gardımız zaman zaman yalnız kalıyor. Forvet'te ise kendi içimizden oyuncu çıkarıyoruz. Zamanla daha iyi bir takım olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Bu hafta iç sahada oynayacakları Nallıhan Belediyespor maçı hazırlıklarına yoğunlaştıklarını belirten Yıllar, şunları kaydetti:
“Nallıhan Belediyespor bizim için önemli bir rakip. Onlarda bu sezon iyi bir takım kurdular ve takımlarına ciddi yatırım yaptılar. Genç isimlerden oluşan bir kadroya sahipler. Biz her rakibimizi ciddiye aldığımız gibi bu rakibimizi de ciddiye alarak hazırlanacağız. Kendi evimizde oynadığımız maçın favorisi her zaman biziz. Nallıhan Belediyespor maçında galip gelerek üçte üç yapıp Mersin deplasmanına moralli gitmeyi hedefliyoruz.”

Canik Belediyespor Kulübü'nün gerek tesisleri, gerek yönetimi ile kalitesinin ortada olduğunu vurgulayan Yıllar, “Bizim görevimiz böylesi bir takımı birinci lige taşımak olacak. Ben ve oyuncularım bunu yapabilecek tecrübeye sahibiz. Amacımız sezon sonunda oynayacağımız play off'larda ilk iki takım arasına girerek birinci lige çıkmaktır. Dolasıyla çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ederek bunu başaracağız” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz