Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

39’luk Krumm Safina’yı eledi

Teniste sezonun 2. büyük Grand Slam organizasyonu olan Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda (Roland Garros) tek erkek ve tek bayanlarda ilk tur müsabakaları dün yapılan maçlarla tamamlandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
En büyük sürpriz, turnuvanın 3. gününde, bayanlarda 9 numaralı seribaşı Dinara Safina’nın henüz ilk turda Japon rakibi Kimiko Date Krumm’a elenmesiyle gerçekleşti. Fransa Açık’ta, sonuncusu geçen yıl olmak üzere iki kez final oynayan Safina, ilk seti 6-3 almasına rağmen sonraki iki sette 39 yaşındaki Krumm’un üstün oyunuyla başa çıkamadı ve 6-4 ve 7-5 biten son iki setin ardından yılın ikinci büyük Grand Slam’ine ilk turda veda etti. Kurumm da Roland Garros’ta maç kazanan en yaşlı ikinci bayan tenisçi unvanını kazandı.
Nadal zorlanmadı
3 yıl sonra tenise geri dönen Justine Henin, Bulgar tenisçi Tsvetana Pironkova’yı  6-4 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yendi ve ismini ikinci tura yazdırdı. Erkeklerde iki numaralı seribaşı İspanyol tenisçi Rafael Nadal, ilk tur  maçlarının son gününde karşılaştığı Fransız rakibi Gianni Mina’yı  2 sat 23 dakika süren mücadele sonrası 6-2, 6-2 ve  6-2’lik setlerle 3-0 geçmeyi başardı.

Bunları da Beğenebilirsiniz