ERZURUM HABERLERİ

385. Dönem İnfaz Ve Koruma Memurluğu Öğrenciliği Kapanış Programı Yapıldı

IHA
31 Temmuz 2015 - 16:53Son Güncelleme : 31 Temmuz 2015 - 16:54

MEZUNİYET

IHA

Erzurum Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi 385. Dönem İnfaz Koruma Memuru Öğrenciliği Kursiyerlerinin hazırlamış oldukları mezuniyet gecesi Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi Yerleşkesi içerisinde gerçekleşti.
Düzenlenen törene Eğitim Merkezi Başkanı Hakim Faruk Mert, Eğitim Merkezi Başkan Yardımcısı Hakim Vildan Yeşilyurt Çelebi, öğretim görevlileri, kurum personeli ve öğrenciler katıldı.
205 İnfaz ve Koruma Memuru öğrencisinin katıldığı kapanış töreninde nasıl yetiştirildikleri bir sunumla anlatıldıktan sonra İnfaz ve Koruma Memurları adına Adem Kaya bir konuşma yaptı. Adem Kaya konuşmasında, “Yaklaşık 2,5 aylık eğitimlerinde meslek ile ilgili gereken bilgi ve becerileri beklenen düzeyde almaya gayret ettik. Mesleğimiz, önce devlet ve aziz milletimiz için önem ve değerinin ne olduğunun farkına vardık. Dürüst olmanın vatanımızı ve milletimizi sevdiğimizi göstermenin en iyi yolunun kanun, tüzük ve yönetmeliklerden ayrılmadan, işimizi en iyi şekilde yapmak olduğunu daha iyi anladık. Bilimsel bilgi ve insani değerler doğrultusunda çalışmanın gerekliliğini defalarca bizlere vurgulayan hocalarımızın bu hassasiyetini yerine getirme konusunda elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi istiyoruz.” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Eğitim Merkezi Başkanı Hakim Faruk Mert, 20 Nisan 2015 tarihinde başlayan 385. Dönem İnfaz ve Koruma Memurluğu Öğrenciliği Eğitiminin 10 Temmuz 2015 tarihi itibari ile Eğitim Merkezinde tamamlanacağını ve 27 Temmuz 2015 tarihi ile Ceza İnfaz Kurumlarında staja başlayıp 18 Eylül 2015 tarihi itibari ile bitirip daha sonra kurumlara atanacaklarını belirtti.
Mert, “Bu hizmet öncesi eğitim sürecinde yaptığımız derslerde işinizin hiçte düşünüldüğü kadar kolay olmadığını ifade etmekteydiniz. Sizler kurumlarınızda işinizi icra ederken gerek bilgisel donanımlarınızla, gerek davranışlarınızla veya kişiliğinizle sizlerin en iyi şekilde bu görevi yerine getireceğine, bizleri de temsil edeceğinize yürekten inanıyoruz. Aziz milletimiz, sizleri vergileriyle finanse edecek sizlerde bu görevi hakkiyle yerine getireceksiniz. Çünkü siz vatanınızı ve milletinizi ne kadar çok sevdiğinizi en güzel böyle ifade edebilirsiniz. Bu anlayış çerçevesinde çalışacağınız kurumlarınız da sizlerden elbette bir hizmet bekleyecektir. Eğitim Merkezimiz tüm çalışanları da tek tek, sizlere karşı olan tutum ve yaklaşımları ile bu anlayışı benimsetmeye çalışmış yani sizlere bir anlamda öncülük yapmış olduklarını düşünüyorum. Ceza infaz kurumlarında varoluş sebebimizi unutmadan profesyonelce görev yapmalıyız. Temel ilkemiz tutuklulara ırk-dil-din-mezhep-renk-inanç ve fikir yönünden ayrım yapmadan hizmet sunmaktır. Böylece suçla mücadelede doğru ve bilimsel yollar kullanmış, suçun önlenmesi konusunda bizlere de önemli katkılar sağlamış olacaksınız.” dedi.
Daha sonra bağlama ile Recep Öztürk ve ritimde Deniz Yılmaz, eşliğinde solist olarak sahne alan Mehmet Ceran tarafından güzel bir müzik dinletisi yapıldı. Akabinde sportif turnuvalarda dereceye girenlere, en fazla kitap okuyanlara ve ders notları yüksek olan kursiyerlere belgeleri verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden 385. Dönem İnfaz Ve Koruma Memurluğu Öğrenciliği Kapanış Programı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 385. Dönem İnfaz Ve Koruma Memurluğu Öğrenciliği Kapanış Programı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:34
  • Guneş
   05:24
  • Öğle
   12:29
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   19:13
  • Yatsı
   20:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı