Gündem Haberleri

  38 ayda 38 müfettiş görevden alındı

  ANKA
  02.02.2006 - 15:21 | Son Güncelleme:

  AKP’nin iktidara gelmesinin ardından geçen 38 aylık süreçte, 38 ilköğretim müfettişi görevden alınıp öğretmen olarak atandı; 23 ilköğretim müfettişinin de görev yeri değiştirildi.

  CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı’nın konuyla ilgili soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 17 Kasım 2002 tarihinden bu yana bakanlmık müfettişleri tarafından yapılan soruşturmalar sonucunda 38 ilköğretim müfettişininin görevinden alınarak, öğretmenliğe atandığını bildirdi.

  Yine MEB Teftiş Kurulu müfettişlerinin yaptığı soruşturmaların ardından 23 ilköğretim müfettişinin de görev yeri değiştirildi. Bu arada öğretmenliğe atananlardan 16, görev yeri değiştirilen 5 ilköğretim müfettişi ise mahkemeye başvurarak kazandığı dava sayesinde yeniden eski görevlerine atandı.

  İlköğretim müfettişlerinin yürüttüğü 70 dosya hakkındaki işlemin de Teftiş Kurulu müfettişlerince tamamlandığını belirten Bakan Çelik, bunlar hakkında ise ayrıntı vermedi

  Mahkemece sonuçlandırılan konularla ilgili soruşturma dosyalarının yeniden açılmasının mümkün olmadığını anlatan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bunun için soruşturulan konuda yeni bilgi, belge veya şikayetin ortaya çıkmasaı gerektiğini anımsattı. Çelik, bakanlık müfettişlerince bu şekilde bir incelemenin yapıldığını da açıkladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı