Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

37 yaşında ama gözü dünya şampiyonluğunda

Hobi olarak başladığı ve maddi yetersizlikler içinde yürüttüğü vücut geliştirmede, klasik büyük erkekler kategorisinde Türkiye şampiyonu olan 37 yaşındaki Koray Uçar, Estonya'da 18 Kasım'da yapılacak dünya şampiyonasında da altın madalya kazanmayı hedefliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Esenler Belediyesi Spor Kompleksi'nde vücut geliştirme antrenörlüğü yapan Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugüne kadar 450 sporcu yetiştirdiğini kaydetti.

Uçar, Makedonya'dan Türkiye'ye göç ettikten sonra, çocuk yaşlarda, zor ve maliyetli bir spor dalı olan vücut geliştirme ile ilgilenmeye başladığını anlattı. Sporu, yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak gördüğünü ifade eden Uçar, şunları söyledi:

“Küçüklüğümden beri vücut geliştirme sporuyla ilgilenen insanlara hep özenirdim. Dayım halterciydi. Onun gibi güçlü olmak istiyordum. Annem ile babam ben küçükken ayrıldılar. Geçim sıkıntısı nedeniyle hem anneme yardımcı olmak hem de evi geçindirmek için uzun süre pazarlarda çorap satarak ekmek paramı kazandım, diğer yandan da vücut geliştirme sporuyla ilgilendim. Hobi olarak başlamıştım ama hayal bile edemediğim noktaya geldim. Disiplinli çalışmak ve gerçekten inanmak başarıyı getiriyor. 2007 yılından bu yana profesyonelce yaptığım bu spor dalında çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldım ve dereceler elde ettim. Artık tüm zamanımı bu spora ayırdığım için geçimimi de yine bu spordan sağlıyorum.”

“En büyük hedefim dünya şampiyonluğu”

Koray Uçar, Eskişehir'de 23-25 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılan müsabakalarda kendi kategorisinde Türkiye şampiyonu olduğunu, kazandığı altın madalya ve kupayı 9 yaşındaki oğlu Sahil için aldığını kaydederek, “Oğlum şampiyon olmamı çok istiyordu” dedi.
Estonya'da 18 Kasım'da yapılacak olan Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası'na hazırlandığını aktaran Uçar, sözlerine şöyle devam etti:

“Vücut geliştirme zor ve maliyeti yüksek bir spor dalı. Maddi imkansızlıklar nedeniyle gerektiği gibi beslenemiyorum. Fakat Estonya'da Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, gururla İstiklal Marşımızı çaldırmak için mücadele edeceğim. En azından ilk 3 arasında yer alacağıma inanıyorum. Belediyeye bana verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz