TEKİRDAĞ HABERLERİ

360 Derece Görüntü Alım Teknolojisi Tekirdağ’da

IHA
07.09.2015 - 17:48Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA BELEYESİ 360 DERECE GÖRÜNTÜ ALIMI TEKNOLOJİSİ PROJESİ’NİN TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi, 360 Derece Görüntü Alım Teknolojisi Projesi’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Projeyle Süleymanpaşa’da gelir kaçağının önüne geçilmesi amaçlanıyor.
Süleymanpaşa tarihi ek hizmet binası bahçesinde gerçekleştirilen toplantıda 360 Derece Görüntü Alım Teknolojisi Projesi basın mensuplarına tanıtıldı. Araç üzerine monte edilen, gelişmiş bir kamera ve konumlandırma düzeneği bulunan sistem, Süleymanpaşa’nın 73 mahallesini gezerek veri depolayacak. Toplanan verilerle kentte imar yapılaşmasından, reklam tabelalarına kadar birçok alanda meydana gelen kaçakların önüne geçilmesi amaçlanıyor.
360 Derece Görüntü Alım Teknolojisiyle gelir kaçaklarının önüne geçileceğini söyleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Gördüğünüz alet arabanın üzerinde Süleymanpaşa’nın sokaklarını dolaşacak, 360 derece fotoğraflayacak, onu bir hafızayla aktaracak. 20 kişilik bir ekip hane bazında belirlemelerde bulunacak. Bu iki bilgi bir araya getirilecek. Yılbaşı itibariyle Tekirdağ’ın bütün sistemi veri halinde bilgisayara yüklenmiş olacak. 1 Ekim’e kadar herhangi bir yeri mühürlemiyoruz. Bir iş yerinin nasıl ruhsat alabileceğine dair broşürleri belediye zabıta memurları esnafa dağıtacaklar. Tekirdağ’da ciddi oranda ruhsat sorunu var. Artık ruhsatsız bir iş yeri varsa seçim kaygısı da olmadan bunun gereği yerine getirilecek. İş yeri ruhsatlarının tamamlanması, 360 derece fotoğrafların tamamlanması bunun üzerine de 20 kişilik ekibinin çalışmasının tamamlanması ve bu verilerin bir araya gelmesiyle birlikte önemli ölçüde gelir kaçağı Süleymanpaşa Belediyesi’nde azalmış olacak. Tabela ölçümünden imara kadar her alanda bu makine ölçüm yapacak. Bu ihtiyaç nereden çıktı ilk önce ona bakmak lazım. Ciddi oranda gelir kaçağı var bu kentte. Bu gelir kaçağının sabitlenebilmesi için önce sıfır noktasını bulmak lazım. Hem hane bazında hem de bu 360 derece sistemiyle bir tespit yapılacak. Gelir anlamında tabela vergisine kadar birçok şeyi engelleyecek bu sistem" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden 360 Derece Görüntü Alım Teknolojisi Tekirdağ’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 360 Derece Görüntü Alım Teknolojisi Tekirdağ’da haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:17
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı