« Hürriyet.com.tr
MENÜ

36 Beşiktaşlı’ya stat yasağı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarihin en büyük tribün operasyonuna imza atarak, 36 Beşiktaşlı’nın 1 yıl boyunca statlara giriş yasağı almalarını sağladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş’ın BJK İnönü Stadı’nda oynadığı Denizlispor ve Wolfsburg maçlarında çıkan olayları ve çirkin tezahüratları inceleme altına alan İstanbul Emniyeti, siyah beyazlı tribün liderlerini teknik takibe aldı. Stat ve civarındaki kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu olaylara karıştıkları belirlenen kişilerin telefonlarını dinleyen polis, onlarca taraftarı çağırıp ifadelerini aldı. Daha sonra İl Spor Güvenlik Kurulu’na sevk edilen bu kişilerden, ilk etapta 36’sına, 1 yıl boyunca statlara giriş yasağı ve 2’şer bin lira para cezası verildi.

Ceza alanlar arasında, Çarşı Grubu’nun lideri Alen Markaryan, Karagümrüklüler Grubu’nun lideri Erdal Keleş, Atilla ve Yüksel Kaleci kardeşler ile Ankaralı Ayhan ve ekip arkadaşlarının bulunduğu belirtildi. En az 30 kişinin daha bu operasyon kapsamında ceza almaları bekleniyor.

Bu arada İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün soruşturma ile ilgili olarak Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve yöneticilerin de bilgilerine başvurduğu öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz