Gündem Haberleri

  +359’u aradı paralar gitti

  Fatih TEKECİ/DHA
  07.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cep telefonuna gelen +359 kodlu cevapsız numarayı arayan emekli tuzağa düştü. Bulgaristan’da yaşayan bir kadın olduğu senaryosuyla kandırılan emekli 30 bin lira dolandırıldı.

  ANTALYA’da oturan ve işçi olarak çalıştığı hazır beton firmasından emekli olan İsmail Ayekin’in (55) cep telefonuna 6 ay önce cevapsız çağrı bırakıldı. +359 kodlu numarayı arayan Ayekin’e adının Nilay olduğunu söyleyen kadın, 250 bin Euro parası olduğunu, ancak AB ülkeleri dışındaki bir ülkeye giderse bu paraya sahip olabileceğini söyledi. Ayekin, Bulgaristan’da yaşadığını söyleyen kadının Türkiye’ye gelebilmesi için, Western Union üzerinden en düşük 100, en yüksek ise bin 500 Euro olmak üzere para gönderdi.

  Kredi bile çekti

  4 bankadan 20 bin TL kredi çeken, bunun yanı sıra 7 bin liraya otomobilini satan, asker arkadaşı ve yaşlı annesinden 3 bin lira borç alan Ayekin, toplam 30 bin lira karşılığı Euro’yu kadının söylediği gibi Svetla Sıderova adına gönderdi. Ayekin, kadınla görüştüğü cep telefonu numarasının 4 Şubat Cuma günü tamamen kapanmasıyla dolandırıldığını anladı. Evli ve 20 yaşında bir erkek çocuk babası olan Ayekin, şunları söyledi:

  Bilet parası da gönderdi

  “Arkadaşlarım dolandırılacağımı söylediler. Fakat duygusal anlamda da bir boşluk içinde olduğum için kabullenmek istemedim. Genç bir kızla konuşmak ve duygusal yakınlık hissetmek gözlerimi kör etti. Şimdi kendimi enayi gibi hissediyorum. Bana gönderdiği fotoğraf dışında elimde bir şey yok. O çağrı atıyor, ben arıyordum. Son görüşmemizde uçak bileti için 550 Euro istedi, ben de gönderdim. Ancak daha sonra telefonunu kapatarak tüm irtibatı kesti.” Ayekin, bankaya ve çevresine olan borçları ödemek için servis şoförlüğü yapmaya başladığını, eşiyle de arasının açıldığını söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı