HAKKARİ HABERLERİ

3500 Rakımda Zorlu İçme Suyu Çalışması

IHA
27.10.2015 - 14:22Son Güncelleme :

HAKKARİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI KENTTEKİ İÇME SUYU SIKINTISINI GİDERMEK İÇİN 3 BİN 500 RAKIMDA HUMMALI ÇALIŞMA BAŞLATTI

IHA

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Belediyesi, içme suyu sıkıntısının önüne geçmek için çalışmalarını 3500 rakımda soğuk havaya rağmen sürdürüyor.
Kent merkezinde yer yer yaşanan içme suyu sorununu gidermek için İller Bankası’nın yapmış olduğu ihale kapsamında sıkıntının giderilmesi için başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Belediye Başkanlığı denetimindeki ekipler, 3500 rakımlı Berçelan Yaylası’nda içme suyu maslak ve tahliye betonarme odalarının bir an önce tamamlanması için çalışmalarını sürüyor. Müteahhit firma çalışanları oldukça soğuk olan yüksek rakımda canla başla çalışarak verilen işi bir an önce bitirilmesi ve şehrin su sıkıntısından kurtarılmak için büyük bir fedakarlık örneği sergiliyor.
Hakkari Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü Mehmet Kızılkaya, kentte yer yer yaşanan su sorununun bir an önce çözülmesi için hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Kızılkaya, “2 bin metreküplük su deposu Keklikpınar Mahallesi üniversite yerleşkesinde, 2 adet 1500 metreküplük Merzan Mahallesi’nde, 700 metreküplük Seresola Mezarlığı’nda, 700 metreküplük Berçelan Mahallesi yolu üzerinde, 500 metreküplük Berçelan yolu üzerinde inşa edilecektir. Bunlardan 4 âdetinin yapımına fiziki olarak başlandı. Mevcut muhafaza edilecek 6 adet deponun ise onarım çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Berçelan Yaylası’nda içme suyu maslak ve tahliye betonarme odaları tamamlanma aşamasına geldi. Berçelan ishale hattında 450’lik, Golan hattında ise 400’lük ishale hatları yapımı sürüyor. Şehir merkezinde de Merzan Mahallesi Golazüre semti, Karşıyaka Mahallesi yüksekokul civarında şebeke yapım çalışmaları sürüyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden 3500 Rakımda Zorlu İçme Suyu Çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 3500 Rakımda Zorlu İçme Suyu Çalışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı