BİTLİS HABERLERİ

35 Yıl Önceki Üyeler Yeniden Kütüphaneye Üye Oldular

IHA
14.09.2015 - 16:25Son Güncelleme : 14.09.2015 - 16:26
IHA

BİTLİS (İHA) – Bitlis’te, ‘İl Halk Kütüphanesi eski üyelerini arıyor’ başlığıyla yapılan habere istinaden 35 yıl önceki üyeler tekrardan üye olmak için kütüphaneye başvurdular.
Bitlis İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Hakan Yücel, eski kayıtlarını görmek için birçok vatandaşın kütüphaneyi ziyaret edip, kütüphaneye yeniden üye olduklarını söyledi. Yücel, eskiye yönelik yapılan çalışmanın karşılık bulmasının sevindirici olduğunu ifade ederek, “Yapılan haberden sonra arşivimizde kendi üyeliğinin bulunup bulunmadığını sormaya birçok vatandaşımız gelmiştir. Abdülkerim Tayfun adlı üyemizde kütüphanemize gelip kaydını bulan ve geçmişe yolculuk yapanlardan sadece biridir. 1981-1984 yılları arasında Bitlis’te olan vatandaşlarımızın kayıtlarının bulunduğu arşivimiz, vatandaşlarımızı beklemektedir. Kütüphanemiz şehir merkezinde olması ile ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. 60 bini aşkın kitap ve 200’e aşkın süreli yayını ile zengin bir koleksiyona sahiptir. Tüm yaş gruplarında güncel yayınların bulunabileceği kütüphanemize tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.
35 yıl önceki üye Abdülkerim Tayfun isimli vatandaş ise, yıllar sonra yeniden kütüphaneyi ziyaret ederek tekrardan üye oldu. Tayfun, “01.01.1985 tarihinde üyesi olduğum Halk Kütüphanesi ile ilgili olarak o yıllar ile bugünü karşılaştırma imkânım oldu. Kitap olarak zengin ve hizmetlerde de çeşitlilik mevcut. Düzeni yerinde ve kalabalık bir kütüphane buldum. Şimdiki personelde daha çok ilgi alaka gördüm. Kütüphanelere özgü kitap kokusunu yeniden yaşadım ilk günkü gibi, hatıralarım yeniden canlandı. Bugün yeniden üyeliğimi tazeleyerek o ilk günkü heyecan ve mutluluğu yeniden yaşayacağım. O yıllar ile bugün arasındaki en büyük fark, üyeliklerin daha kolay yapılması. O zamanlar bizden öğretmen, veli ve muhtardan onaylı belgelerin imzalatılması istenirdi. Şimdi ise sadece nüfus cüzdanımla üyelik işlemimi gerçekleştirip hizmetlerden faydalanabiliyorum” dedi.
Kütüphane Müdür Vekili Hakan Yücel, Abdülkerim tayfun’a günün anısına kütüphane ait çeşitli hediyeler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden 35 Yıl Önceki Üyeler Yeniden Kütüphaneye Üye Oldular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 35 Yıl Önceki Üyeler Yeniden Kütüphaneye Üye Oldular haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   05:52
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:18
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı