« Hürriyet.com.tr
MENÜ

35 Vanlı çocuk Efes maçını tribünde izleyecek

Efes Pilsen Basketbol Takımı'nın, THY Avrupa Ligi 2. tur (Top 16) 4. hafta maçında yarın İstanbul'da İspanya'nın Real Madrid takımıyla yapacağı karşılaşmada, 35 Vanlı çocuk da tribünde olacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Lacivert-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Van Valiliği'nin desteğiyle belirlenen, basketbola meraklı 12-13 yaş grubundan 35 çocuk, Efes Pilsen-Real Madrid maçını Sinan Erdem Spor Salonu'nda izleyecek.

Açıklamada, “Doğu'dan Batı'ya Minik Yürekler Basketbol ile Buluşuyor” projesini hayata geçiren Efes Pilsen Kulübü'nün, sezon boyunca belirli aralıklarla Türkiye'nin bir ilinden profesyonel bir basketbol maçına gitme imkanı olmayan 20-30 kadar çocuğu İstanbul'a getirerek, Efes Pilsen'in maçlarında ağırlayacağı bildirildi.

Bu proje kapsamında ilk olarak, öğretmenleri eşliğinde bu akşam İstanbul'a gelecek 35 Vanlı çocuk, havaalanında Efes Pilsen'in maskotu “Çaylak” tarafından karşılanacak. Yarın sabah takımın idmanını izleyip, oyuncularla tanışacak çocuklar, ardından Forum İstanbul'da bulunan Akvaryum'u ile Topkapı Sarayı'nı gezecek ve akşam Sinan Erdem Spor Salonu'nda Efes Pilsen-Real Madrid maçını izleyecek. Çocuklar, 18 Şubat Cuma günü yine “Çaylak” tarafından Van'a uğurlanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz