« Hürriyet.com.tr
MENÜ

35 Milyon Euro’yu veren Muslera’yı alır

Hamza Hamzaoğlu, Avrupa devlerinin transfer gündeminde olan Uruguaylı file bekçisini göndermeyi düşünmediklerini söylerken, “Ama iyi paraya neden olmasın” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Uruguaylı kalecileri Fernando Muslera ile ilgili ortaya atılan transfer söylentileri ile ilgili konuşan başarılı teknik adam “Muslera, 35-40 milyon Euro’dan aşağı verilmez. O rakamlar gelirse düşünürüz. İyi paraya neden olmasın. Ancak o zaman alacağımız kalecinin durumu değişir. Farklı bir strateji izleriz. Kaleci takip ediyoruz. Mert hem oynamak istedi, hem de Fenerbahçe’den Galatasaray’a gelme konusunda tereddütte kaldı” dedi.

“SABRİ O PARAYI HAK ETTİ”

İMZALADIĞI yeni kontrat sonrası alacağı yıllık ücreti tartışma konusu olan Sabri’den oldukça memnun olduğunu ifade eden Hamzaoğlu sözlerini şöyle noktaladı: Gayet iyi durumda. Ancak eleştiriler var. Verdiğimiz parayı yaptığımız kontratı eleştiriyorlar. Biz hak edene hakkını vermeye çalışıyoruz. Hep ezelim, hep sırtına mı vuralım. Kendi çocuklarımıza, Galatasaray’ın evlatlarına hiç sahip çıkmayalım mı? Sabri yıllarca Galatasaray’a hizmet etti. 2 senedir o bölgenin yükünü çekti.

“SAHADA KONUŞURUM”

G.SARAY’ın yeni transferlerinden Bilal Kısa, Avusturya kampında düzenlediği basın toplantısında kendisine yöneltilen eleştrilere sahada yanıt vereceğini söyledi. Tecrübeli futbolcu, “Kısa zamanda takıma alışacağımı düşünüyorum. Hamza Hoca’nın nasıl bir karakteri olduğunu ve nasıl futbol oynattığını çok iyi biliyorum. Para benim için ikinci planda kaldı. Parayı düşünmeden imzayı attım” ifadelerini kullandı.Bunları da Beğenebilirsiniz