Gündem Haberleri

GÜNDEM

  35 milyarlık borç yüzünden vuruldu

  Hürriyet Haber
  21.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dedeman Oteli'nin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu bacağından yaralanan Ömer Lütfü Topal'ın imam nikâhlı eşi Birsu Hilal Altıntaş'ın avukatı Muhittin Yüzüak, ‘‘Saldırı, Kayserispor tarafından borsada değerlendirilmek üzere Altıntaş'ın sahibi olduğu Emperyal Menkul Değerler A.Ş.'ye verilen 35 milyar liranın geri alınmasıyla ilgili olabilir’’ dedi.

  35 milyar borcu yüzünden, Hacı isimli şahısla görüşmek için önceki gece Dedeman Oteli'ne gelen Birsu Hilal Altıntaş’a, saat 01.00 sıralarında otelden çıkıp 34 PON 90 plakalı beyaz renkli Şahin marka otomobiline bineceği sırada yanına yaklaşan siyah takım elbiseli, esmer ve sakallı şahıs, bir el ateş ettikten sonra kaçtı. Saldırganın daha sonra 34 HP 628 plakalı Beyaz renkli bir BMW'ye bindiği ileri sürüldü. Birsu Hilal Altıntaş bir taksiyle Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağ bacağından tek kurşunla yaralanan Altıntaş'ın hayati tehlikesi bulunmadığı belirtildi. Florance Nightingale Hastanesi'nde dün gazetecilerin sorularını cevaplandıran Avukatı Muhittin Yüzüak, şunları söyledi:

  ‘‘Hilal Altıntaş'ın sahibi olduğu Emperyal Menkul Değerler A.Ş.'ye Kayserispor tarafından borsada değerlendirilmek üzere 35 milyar lira para verilmiş. Ancak, borsadaki düşüşler nedeniyle bu para çekilmek istenmiş. Şirketin işletme müdürü Hüseyin Ali Güleç çeki imzalamış, fakat tek imza yetmediği için Hilal Altıntaş'ın da imza atması gerekiyormuş. Bunun üzerine Hüseyin Ali Güleç, akşam Hilal Hanım'ı arayıp, ‘Dedeman Oteli'ne gelip imza atmanız gerekiyor' demiş. Hilal Altıntaş da Kayserispor adına çeki olacak olan Hacı adlı biriyle görüşmek üzere otele gitmiş.’’

  Tedavi gördüğü Florance Nightingale Hastanesi’nin 326 numaralı odasında bir açıklama yapan Altıntaş ise olayı şöyle anlattı: ‘‘Hacı Bey 35 milyarlık çekte benim de imzamın bulunmasını istemiş. Otele gittim, çeki imzaladım. Korumam yoktu. Parayı nakit olarak vereceğimi söyledim. Dışarı çıktığımda bu olay oldu. Onları da suçlamak istemiyorum. Saldırının sebebini zaman gösterecek. Miras konusunda tehdit almadım.’’

  GÖRÜRSE TEŞHİS EDER

  Yüzüak, ‘‘Hilal Hanım, adamın peşine düşmüş. Kovalamaca sırasında bir ara düşen adam, toparlanıp kaçmayı başarmış. Hilal Hanım, bu kişiyi tanımadığını, ancak görse teşhis edebileceğini söylüyor’’ dedi.

  Birsu Hilal Altıntaş'ın polise verdiği ifadede, Ömer Lütfü Topal'ın mirasçıları tarafından tehdit edildiğini, vurulma olayının da miras anlaşmazlığı sonucu çıktığını öne sürdüğü öğrenildi.

  Bu arada Kayserispor Başkanı Mehmet Özhaseki de konuyu ele aldıklarını söyledi. Özhaseki, ‘‘Kulübümüzün hesap, kitap işini huhasebe işlerimize bakan Hüseyin İşlertaş tutuyordu. Kayserispor'un parasının bu işe karıştırıldığı iddiasını pazartesi günü araştıracağız. Kayıtlarımızın kontrolünde bu ortaya çıkacak’’ dedi.

  Taburcu oldu

  Sağ ayağından vurularak Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırılan Birsu Hilal Altıntaş dün akşam taburcu oldu. Altıntaş, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne giderek ifade verdi.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı