« Hürriyet.com.tr
MENÜ

33 takıma hayır

Genel sekreter Jerome Valcke, “Olanaksız. Böyle bir olay kupanın ruhuna aykırı. Diğer takımlara haksızlık olur. İrlanda ekstra katılımcı olmayacak” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İRLANDA’nın hayali suya düştü. Play-off rövanş maçında Paris’te oynanan ve normal süresi 1-0 biten maçın uzatma dakikalarında Henry’nin topu eliyle düzeltip Gallas’a attırdığı gol sonrası turu kapması büyük tepki almıştı. Bunun üzerine İrlanda, Dünya Kupası’na katılmak için talepte bulundu. Bu ülkenin 33. takım olarak katılma isteği, FIFA tarafından reddedildi.
Haksızlık olur
FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke isteği ‘olanaksız’ olarak değerlendirirken, böyle bir şey yapmaları durumunda kupa ruhuna aykırı davranacaklarını ve diğer takımlara haksızlık yapmış olacaklarını söyledi.
Basına konuşan Valcke, “Bence açık konuşmalıyız, İrlanda Dünya Kupası’na ekstra katılımcı olarak davet edilmeyecek. Saçma demiyorum ama,anlatmak istediğim bu imkansız. Bunun için bize umut veren veya aklımızda olan bir fikir yok, düşünsenize 32’den daha fazla takım Güney Afrika’da mücadele edecek” şeklinde konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz