« Hürriyet.com.tr
MENÜ

33. Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası başlıyor

İzmir'in ev sahipliğinde 22-28 Eylül'de yapılacak 33. Dünya Ritmik Cimnastik Şampiyonası'nın oryantasyon toplantısı yapıldı.

AA
SON GÜNCELLEME

Halkapınar Spor Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Dünya Şampiyonası'na 3 yıldır hazırlandıklarını ve organizasyonun herkes için büyük bir deneyim olacağını söyledi.

Şampiyonanın iyi geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Çelen, İzmir'in daha önce bir çok organizasyona ev sahipliği yaptığını hatırlattı.

Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) Başkan Yardımcısı Kanadalı Slava Corn ise yaptığı konuşmada, şampiyonanın çok büyük ve önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, "Cimnastiğin etik bir spor olması için çaba gösteriyoruz. Şampiyonada hakemlerden adaletli olmalarını bekliyoruz. Bu konuda federasyon başkanlarının da bize yardımcı olmalarını istiyoruz" dedi.

FIG Ritmik Cimnastik Kurulu Başkanı Nataliya Kouzmina da herkesin şampiyona için çok çalıştığını ifade ederek, "Kesinlikle eminim ki şampiyona objektif ve güzel bir şekilde geçecek" diye konuştu.

Öte yandan toplantıda yapılan yoklama sırasında Corn'un Büyük Britanya demesinin ardından "İskoçya ile" eklemesinin ardından Büyük Britanya delegesi gülerek elini kaldırdı.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler