MANİSA HABERLERİ

320 milyonluk yatırım, pazar yerinin taşınmasını bekliyor

DHA
13.03.2018 - 17:35Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet binası, pazaryeri ve birçok kompleks yapıdan oluşan 'Eski garaj yeni proje' inşaatı yer tesliminin yapılmasına rağmen 4.5 aydır başlamadı. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, inşaat alanının içinde kalan perşembe pazarının yeni bir alana taşınamamasından dolayı inşaatın başlamadığı duyuruldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Çevre Düzenlemesi projesinin inşaat çalışmalarının başlamama nedenini açıkladı. Mevcut alandaki perşembe pazarının başka bir alanan taşınmamasından dolayı yatırımın geciktiğini kaydeden Gençoğlu, "Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Çevre Düzenlemesi yapım işi 22 Eylül 2017 tarihinde ihale edilmiş, 27 Ekim 2017 tarihinde yükleniciyle sözleşme imzalanmış olup 2 Kasım 2017 tarihinde yer teslimi yapılarak yüklenici firmaya iş başlanması istenmiştir. Ancak yüklenici firma söz konusu inşaat alanının bölümünde çalışmaların başlayacağını bu nedenle ivedilikle perşembe pazarının taşınması ve inşaat alanı içerisinde kalan pazar yerinin de teslim edilmesi gerektiğini bir dilekçe ile başvurup, yer teslim tarihinin perşembe pazarının taşınmasının ardından başlamasını istemiştir. İlk olarak Öğretmen Evi Kavşağı'nın devamı olan Mehmetçik Caddesi pazar yeri olarak teklif edilmişti. UKOME Genel Kurulunda görüşüldü ve pazar yeri teklif edilen yerin trafik akışı ve güvenliği açısından uygun olmadığı tespit edildi. Şehzadeler Belediyesi de yeni bir pazar yeri önerisinde bulundu. Bu yer bu hafta UKOME Genel Kurulunda görüşülecek. Bu nedenlerle Manisa Büyükşehir Belediyesi hizmet binası ve çevre düzenlemesi projesinin inşaat çalışmaları başlayamamaktadır" dedi.

Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Manisa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Manisa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 320 milyonluk yatırım, pazar yerinin taşınmasını bekliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı