GAZİANTEP HABERLERİ

31 Bin Eve Sağlık Hizmeti

IHA
01.09.2015 - 17:05Son Güncelleme :

31 BİN EVE SAĞLIK HİZMETİ

IHA

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 2012 yılından beri yürütülen hizmetlerde Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği işbirliğiyle 44 sağlık personeli ve 14 araçla bu güne kadar toplam 31 bin 646 ev ziyareti gerçekleştirildi.
Evde Bakım Hizmetlerinin Sunumu Hakkında Yönetmelik uyarınca Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı vasıtasıyla yürütülen Evde Sağlık Hizmetlerinde yeni bir anlayışla hizmet veriliyor.
Doktorların önerileri doğrultusunda evde yatan hasta kişilere, aileleriyle birlikte yaşadıkları ortamda, sağlık ekibi tarafından rehabilitasyon, fizyoterapi, psikolojik tedavi de dahil tıbbi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sağlık hizmetlerinin sunulması hedefleniyor.
Evde sağlık hizmetlerinin sosyal destek boyutunun da tamamlanması amacıyla; Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan “Evde Sağlık ve Sosyal Destek Hizmetlerinin İşbirliği İçerisinde Yürütülmesine Dair Protokol” uyarınca ilimizde Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Başkanlığı arasında İl Protokolü imzalandı.
Protokolle hastalık veya yaşlılık gibi nedenlerle sosyal destek, yardım ve bakıma muhtaç durumdaki vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için ilgili kurumlar arasında yakın işbirliği ve koordinasyonla hizmet sunulacak.
Protokol çerçevesinde; sağlık, sosyal hizmet ve sosyal destek, kişisel bakım ve temizlik, ev ve çevre temizliği, tadilat ve tamirat, yemek ve ayni yardım konularında hizmet sunulmaya başlandı.
“Evinizde Yalnız Değilsiniz” sloganıyla yola çıkılan hizmetlerden “Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu” tarafından yapılan incelemelerde uygun görülenler yararlanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden 31 Bin Eve Sağlık Hizmeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 31 Bin Eve Sağlık Hizmeti haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:53
Sayfa Başı