Gündem Haberleri

GÜNDEM

  300 lirasını dolandırıcılara kaptırdı

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)
  20 Şubat 2011 - 16:45Son Güncelleme : 20 Şubat 2011 - 16:48

  ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi’nde kasaplık yapan Emin Dalmış, cep telefondan arayıp kendisini Başkomiser Mustafa olarak tanıdan bir dolandırıcıya 300 lira kaptırdı.

  Cizre ilçesinde kasap dükkanı işleten Emin Dalmış’ı, 18 Şubat günü cep telefonundan arayarak kişi, kendisini Ankara Polatlı Emniyet Müdürlüğü’nden Başkomiser Mustafa olarak tanıttı. Bu kişinin, PKK"nın bankada kendisi adına hesap açtığını söylediğini belirten Emin Dalmış, "Örgütün benim adıma açılan hesap üzerinden para transferi yaptığını ve söz konusu hesapta 300 bin lira bulunduğunu söyledi. Ben de böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylememe rağmen bana, ’Şu hesaba 300 lira yatır. Biz bu kişileri yakalayacağız’ dedi. Üzerimde o an 85 lira vardı. Komşulardan aldığım borçla 300 lirayı tamamladım ve dediği gibi bankaya yatırdım. Sonra bana telefonda bazı tuşlara basmamı söyledi. Dediklerini yaptım. Sonra kardeşlerim geldi. Beni dolandırdıklarını söyleyerek telefondaki kişiye küfredip kapattılar. Ama 300 lira param gitmişti" dedi.

  Cizre’de sürücü kursu sahibi Ömer Tulukçu da Ankara Mamak Emniyet Müdürlüğü’nden bir yetkili olarak tanıtan bir kişinin cep telefonundan aradığını belirterek, "Israrla örgütle bağlantısı olduğunu söylüyordu ve vereceği hesaba para yatırmamı istiyordu. Yutmadım ama arkadaşım sanırım inanmış ve para yatırmış. Herkesin bu konuda duyarlı ve uyanık olması lazım" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı