Gündem Haberleri

GÜNDEM

  300 Kütahyalı

  Oğuzhan KILIÇ / DHA
  02.06.2017 - 22:07 | Son Güncelleme:

  KÜTAHYA’da İnköy Mahallesi sakinleri dün öğle saatlerinde traktörlerle ve yanlarında yaklaşık 2 bin büyükbaş hayvanla birlikte Kütahya Otogarı karşısındaki arkeoloji müzesi inşaatının olduğu İnköy Çayırı olarak adlandırılan yere geldi.

  Çoğunluğunu yöresel beyaz başörtü takan kadınların oluşturduğu, ellerinde sopa, tırmık, kazma, kürek ve balta olan yaklaşık 300 kişilik grup, temeli yeni atılan müze inşaatının durdurulmasını istedi. Müze yapılacak yerin köye ait mera olduğunu, yıllardan beri burada hayvanlarını otlattıklarını söyleyen kadınlar, işçilerin kaldığı konteynerlere sopalarla vurarak 'Müze istemiyoruz' diye bağırdı.

  Daha sonra Kütahya-Eskişehir karayolunu araç trafiğine kapattılar. Kadınlar vali ve belediye başkanı gelmeden yolu trafiğe açmayacaklarını söyledi. Yolun kapanması nedeniyle yaklaşık 8 kilometrelik araç konvoyu oluştu.

  Daha sonra olay yerine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ile Belediye Başkanı AK Partili Kamil Saraçoğlu geldi. Vali Nayir kadınlara öğleden sonra valiliğe gelmelerini ve konuyu orada konuşup bir çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Bunun üzerine yol trafiğe açıldı. 

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı