Gündem Haberleri

  30 sanatçının gözünden İstanbul

  Hürriyet Haber
  10.11.2009 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Telif hakkı olmadan hizmet veren multimedia kaynaklarından Istockphoto'nun en başarılı 30 sanatçısı, “İstockalypse” adı altında düzenlenen etkinlikte İstanbul'da buluşarak şehri görüntüledi.

  ISTOCKPHOTO FOTOGRAFÇILARININ İSTANBUL FOTOĞRAFLARI

  Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, merkezi Kanada Calgary'de bulunan ve fotoğraf bankası Getty Images tarafından 2006 yılında satın alınan multimedia kaynağı Istockphoto'ya fotoğraf veren sanatçılar, 4-8 Kasım arasında gerçekleştirilen seminerde editöryal fotoğrafçılığın dünyadaki önemli isimlerinden Tom Stoddart'tan eğitim aldı. Sanatçılar, seminerin ardından İstanbul'un farklı semtlerinde mekan ve insan çekimleri yaptı.

  Daha önce Seattle, Marsilya, Berlin, Buenos Aires ve Calgary;de gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye'den fotoğraf sanatçıları Emre Ogan, Mehmet Salih Güler, Necip Yanmaz, Serdar Yağcı ve Kutay Tanır katıldı.

  Istockphoto Operasyondan Sorumlu Müdürü Kelly Thompson Istokphoto bünyesinde 80 bin sanatçı olduğunu, organizasyona 14 ülkeden 30 kişinin katıldığını kaydetti. Etkinliğe başvuruları değerlendirirken, gelecek vadedenler ve temeli güçlü olanları tercih ettiklerini belirten Thompson, burada editöryal fotoğrafçılık üzerine yeni bir başlangıç yaptıklarını, talebin arttığını ifade etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı